Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Někdo úmyslně utopil další sdílené elektrokolo, tentokrát v sítenském jezírku

Neděle, 8. Červenec 2018 09:00

Mezi oblíbené rekreační aktivity některých Kladeňáků se v uplynulých týdnech zjevně zařadilo i demolování sdílených elektrokol. Jeden z bicyklů našli strážníci zcela zničený ve Švermově, jiný se proletěl z mostu na Sítné, další si zaplaval v kročehlavském rybníku. Poslední zaznamenaný případ zničeného kola je z 1. července. Někdo ho utopil v sítenském jezírku.

Ilustrační foto: KL

Účel sdílených elektrokol si mnozí jedinci patrně mylně vyložili. Bicykly měly usnadnit život obyvatelům města, místo toho přidělávají vrásky provozovatelům a policii.

„1. července nám bylo nahlášeno, že neznámý pachatel hodil sdílené elektrokolo do jezírka v Sítenském údolí. Tím došlo k jeho celkovému zkratu a zničení. Škoda se vyšplhala na 40 tisíc korun. Případem se policisté zabývají a po neznámém pachateli pátrají,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Policisté přivítají jakékoliv informace od svědků, kteří v okolí nálezu elektrokol spatřili podezřelé osoby. Všechny poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení Kladno-město, nebo kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Autor: (red)