Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
 • SBF
 • SAMK
 • PODZIMNÍ KONCERTY

Štěpán Hanzlík: Do mužstva musí přijít několik posil!

Středa, 27. Červen 2018 07:30

Jak známo, hráčům SK Kladno uplynulý ročník vůbec nevyšel. Většina hráčů se potýkala se zdravotními problémy, další zůstávali za očekáváním. Bylo jen několik výjimek, které se snažily podávat co nejlepší výkony. Mezi ně můžeme směle zařadit Štěpána Hanzlíka, který vždy chtěl předvádět na hřišti maximum. Fanoušci ho v modrobílém dresu uvidí i příští sezónu, i když dostal „laso“ od nováčka krajského přeboru, týmu SK Hřebeč, kde bydlí.

Štěpán Hanzlík (Foto: KL)

Když jste se loni vracel z Litoměřicka do Kladna, tak jste se těšil, že se bude hrát o postup do ČFL. Po nepovedené sezóně jste určitě zklamán?

Celý tým jsme velmi zklamáni. Zvláště se nám vůbec nevydařil závěr soutěže. Nezvládli jsme to. Ze začátku to nebylo z naší strany špatné, ale jak postupně vypadávali hráči ze sestavy kvůli zraněním a nemocem, tak se postupně naše hra úplně sesypala. Osobně jsem hodně zklamaný.

Sezóna byla určitě hodně atypická. Prakticky celý ročník jste nemohli nastoupit v optimální sestavě. Ptát se, jestli jste ve vaší kariéře něco podobného zažil, je asi zbytečné?

To je pravda, nikdy jsem nic podobného nezažil. Paradoxně v předchozích letech jsem měl pokaždé nějaké potíže a teď jsem poprvé odehrál všech třicet kol. Bohužel zranění hráči hodně chyběli. Když nehrají Honza Procházka, Honza Pechr, ve středu zálohy Toti (Marek Tóth) a v útoku Krouťa (Radovan Kroutil), tak se to musí určitě projevit.

Na začátku jara zaznívala „těšínská jablíčka“, jak se mužstvo dá konečně kompletně dohromady. Skutečnost však nakonec byla opačná, zraněných bylo ještě více. Je to tak?

To je pravda. Po dlouhé absenci se vrátil Marek Tóth, bohužel po pár utkáních se zranil, pak vypadl Dominik Šíma, David Čížek a další. Nastupovat tak museli hráči, kteří neměli natrénováno, případně dorostenci. Mužstvo se musí výrazně doplnit, abychom mohli konkurovat nejlepším.

Vnímal jste kladenskou fotbalovou veřejnost, která těžce nesla, že nedávno prvoligové Kladno se dívá s velkým odstupem na záda Velvar nebo Hostouně?

Zřejmě tam fotbal dělají lépe! Vůbec se fanouškům nedivím, že jsou naštvaní, když jsme skončili až na devátém místě, přičemž Velvary byly první a Hostouň druhá.

Dá se říci, že jste univerzál. Nastupoval jste v obraně, v záloze, v útoku. Kdyby záleželo jenom na vás, kde se cítíte nejlépe? 

Sezóna byla pro mě opravdu hodně náročná. Před začátkem jsem marodil, takže jsem neměl tolik natrénováno, i když jsem odehrál všechna utkání. Osobně se nejlépe cítím na stoperu. Ale záleží na trenérovi, kam mě postaví. Na jakémkoliv postu se snažím odvádět nejlepší výkony.

Na postech stoperů většinou nastupovala dvojice Filip Suchý – Tomáš Procházka.  S kým se vám lépe hraje, je to Suchý, se kterým jste odehrál více střetnutí?

Asi je to pravda. S Filipem jsme nastupovali v Litoměřicku a celkem nám to klapalo. Ale nebráním se ani dvojici s Prochym (Tomáš Procházka). Mně je to opravdu jedno.

Bavíme se o posilách. Skončená sezóna jasně ukázala, že pokud se chce Kladno „prát“ o postup do ČFL, musí přijít noví hráči. Které posty Kladno nejvíce trápí?

Především je to post kreativního záložníka, potřebujeme gólového útočníka i pravého obránce, pokud ještě někdo neodejde. Ale nejvíce nám chybí střední záložník, který dokáže řídit hru.

Kladno však „pálí“ post útočníka, který umí dávat góly, když Kroutil odešel do Slaného. Nebyli by třeba hned dva forvardi? 

Asi ano. Ale pokud byl Aleš Nesládek zdravý, také nám pomohl. Radka Kroutila je jistě škoda, ale je to jeho rozhodnutí.

SK Kladno čeká zemětřesení v klubu.  Město převzalo stadión, současné vedení svolává valnou hromadu, kde většina členů skončí. Jak kabina vnímá tuto skutečnost? 

Nevíme podrobnosti, co se „nahoře“ děje. Ale očekáváme, že konečně dojde ke zlepšení. Nastoupí noví lidé, kteří by se měli zaměřit na posílení týmu.

Určitě sledujete mistrovství světa ve fotbale? Co vás zatím nejvíce zaujalo?  

Tak především Ronaldo, je opravdu něco neskutečného, co zatím předvádí. Líbí se mně Chorvaté i Island. Fandím však Argentině a i když na tom není dobře, tak doufám, že přece jen postoupí do osmifinále. Na druhé straně jsem však rozčarován výkony gólmanů, dělají velké chyby.

Před vámi si zatipoval i trenér Jan Pejša. Prozraďte váš tip na týmy, které budou na „bedně“?

Myslím si, že vyhraje Francie, druhá skončí Brazílie a třetí bude Portugalsko. Ale byl bych šťasten, kdyby na nějakém z těchto míst přece jen stála Argentina!

Prozraďte, na co se ještě těšíte? 

Kolem 20. července by měla přijít na svět dcera Sofinka, kterou čekáme s přítelkyní Kristýnkou Ptáčníkovou. Tak na ni se hrozně moc těším!

Autor: (rc)


banbad


 1. sport

  Kladenští volejbalisté ztratili vlastními chybami vyhraný zápas

 2. krimi

  Žena z Kladna zaplatila kauci za byt, do kterého se nastěhoval někdo jiný

 3. pozvánka

  Kladenské divadlo hraje v neděli představení Metropolitní opery New York

 4. krimi

  Zlonický školák bez omluvy zameškal přes tři sta hodin, rodičům to nevadilo

 5. sport

  Přihlaste své děti, 3. otevřené mistrovství ČR v OCR se koná v Kladně

 6. sport

  Netradiční volejbalová remíza s příchutí vítězství

 7. pozvánka

  Hrad Křivoklát zve na dobový jarmark, šermíře i parní lokomotivu

 8. zprávy

  Central Kladno mění vizuální styl!

 9. pozvánka

  Ve Slaném je připraven další uherský býk k rožnění

 10. krimi

  Stalo se na Kladensku: Další poctivý nálezce a pomoc při maření výkonu úředního rozhodnutí

 11. pozvánka

  V kladenském kině Sokol proběhne výměnný bazar

 12. foto

  FOTO: Na Mayrau se uskutečnil Den horníků, akce byla parádní

 13. povidka

  Povídka Kladenských listů: Doteky hrůzy, doteky štěstí – 3

 14. sport

  Belgický Guibertin byl nad síly volejbalistů Kladna

 15. foto

  FOTO: Vynikající výkon Adama Brízgaly nakonec stačil jen na bod

 16. sport

  Druhý hrací víkend Merch #53 ligy hokejbalu přinesl první prodloužení

 17. krimi

  Stalker vytrvale otravoval manželský pár. Ženě vyznával lásku, muži hrozil zabitím

 18. pozvánka

  Přijďte si v pátek a sobotu užít Kladenské století, program je perfektní

 19. zprávy

  Dobrovolníci z kladenské válcovny pomůžou dětem i Památníku Lidice

 20. krimi

  Opilý muž na zahrádce napadl jednoho z hostů restaurace, skončil v cele