Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
 • SBF
 • SAMK
 • PODZIMNÍ KONCERTY

FOTO/VIDEO: O víkendu se utkali na Sletišti hasiči v požárním sportu

Úterý, 26. Červen 2018 08:00

Na Městském stadionu Sletiště v Kladně se o víkendu 23. a 24. června uskutečnila hlavní část Krajské soutěže v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů.

Foto: HZS Středočeského kraje

Na slavnostním nástupu v sobotu ráno závodníky, rozhodčí i pozvané hosty nejprve pozdravili Robert Bezděk, radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví z Krajského úřadu Středočeského kraje, a starosta Krajského sdružení hasičů Středočeského kraje Oldřich Lacina. Poté všechny přítomné přivítal ředitel HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miloslav Svatoš, který soutěž také zahájil.

Součástí nástupu bylo předání medailí Za věrnost druhého a třetího stupně, které převzalo osmnáct příslušníků a jedna příslušnice HZS Středočeského kraje. Spolu s Robertem Bezděkem a svým náměstkem pro IZS a operační řízení plk. Ing. Milošem Hladíkem pak naopak krajský ředitel Svatoš převzal od starosty Laciny medaili k stému výročí vzniku samostatného Československa.

Hned na úvod došlo i na předávání medailí za sportovní výkony, neboť podle tradice byla před započetím soubojů na dráze vyhodnocena úvodní disciplína, to znamená výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku. Tu vzhledem k velké náročnosti absolvují pouze profesionální hasiči a jako obvykle se konala začátkem června v rámci populární Krchlebské věže. Prvenství vybojoval Vladislav Filip z Kolína, který jako jediný dosáhl skvělého „čtrnáctkového“ času 14,12 sekundy a s přehledem porazil kutnohorskou dvojici Martin Viktora a Milan Tůma.

Úvodní disciplínou na kladenském Sletišti byl běh na 100 metrů s překážkami. V něm se představilo nejen všech devět reprezentací jednotlivých územních odborů HZS Středočeského kraje, ale už také po dvanácti družstvech sboru dobrovolných hasičů mužů a žen, vítězů okresních kol. Celkem tak do závodu nastoupilo 164 závodníků a 95 závodnic. V kategorii profesionálních hasičů opět zvítězil Vladislav Filip, který o jedinou setinu pokořil hranici 17 sekund. Pro stříbro si doběhl Miloš Ježek z Benešova a pro bronz Martin Viktora. Vítězem dvojboje se po součtu časů z věže a ze stovky stal Vladislav Filip před Martinem Viktorou a Milošem Ježkem. Mezi dobrovolnými hasiči byli na stovce nejrychlejší Jan Vyhnánek z Uhlířských Janovic a Miloslava Plavcová z SDH Skalice na Příbramsku.

Nejlepších osm mužů z obou kategorií se pak utkalo ve vzájemném souboji přímo na dráze ve dvou semifinálových bězích a velkém finále. Vítězství v tomto vloženém závodě bez ohledu na dosažený čas získal Marek Švec z SDH Líchovy (okr. Příbram) před Vladislavem Filipem a Radimem Knotkem z SDH Dalovy (okr. Benešov). Některé dopolední pokusy ovlivnilo chladné počasí, kdy se k místy dost silnému nárazovému větru občas přidaly i drobné dešťové přeháňky. 

Odpolední program byl vyhrazen pro štafetový závod na 4 x 100 metrů s překážkami, ve kterém svoji doménu na dráze potvrdilo kvarteto HZS Kutná Hora. Časem 61,24 s z druhého pokusu svěřenci Pavla Říhy překonali stříbrné družstvo HZS Kolín o téměř dvě sekundy, třetí doběhl tým HZS Mladá Boleslav. V kategorii dobrovolných sborů se z výsledků nejvíce radovali zástupci benešovského okresu – muži SDH Dalovy a ženy SDH Střezimíř, když o svých triumfech rozhodli už v prvních pokusech.

Neděle také začala hromadným nástupem, na kterém byly vyhlášeny výsledky ze sobotních závodů. Pak už se pozornost diváků i závodníků zaměřilo do tyčkařského sektoru, kde byla připravena tři stanoviště se základnami a káděmi pro královskou disciplínu – požární útok.

Právě díky třem stavům útoky rychle odbíhaly a krátce po poledni se už účastníci krajské soutěže mohli připravovat na závěrečný ceremoniál. Jeho úvodní část patřila vyhlášení výsledků požárních útoků, kdy si na nejvyšší stupínek pro zlaté medaile opět došli borci z Kutné Hory. Na druhé příčce skončili spolufavorité soutěže z HZS Beroun a třetí místo obsadil tým z Benešova. V kategorii mužů SDH rozhodlo pouhých osm setin sekundy o vítězství SDH Klučov z Kolínska před mladoboleslavským SDH Dneboh. V ženách si Písková Lhota z Nymburska zajistila prvenství před Skalicí s mnohem větším náskokem.

Poslední sady medailí, diplomů a pohárů byly určeny pro všechny zúčastněné týmy, neboť na závěr bylo připraveno vyhodnocení celkového pořadí. V ženách vyhrály papírové favoritky z Pískové Lhoty před Střezimíří a Skalicí, mužům SDH vévodila sestava reprezentující Klučov, druhé místo obsadilo mužstvo z obce Líchovy a třetí vybojoval Tehovec.

Mezi profesionály určitě panuje spokojenost v Mladé Boleslavi, která v konečném účtování obdržela bronzové medaile, když o jediný bod předčila „bramborovou“ Příbram. Skvělá je i stříbrná příčka Berouna, který jen potvrdil, že dlouhodobě patří ke středočeské elitě. Výkon vítězů z Kutné Hory lze hodnotit jen v superlativech, neboť kralovali ve všech čtyřech disciplínách. Jejich třetí triumf za sebou byl suverénní a završený zlatý hattrick byl nejlepším dárkem pro odcházejícího šéfa i trenéra Pavla „Pytláka“ Říhu, kterému po převzetí putovního poháru zazpívali přímo na stupních vítězů na veřejnosti příliš nepublikovatelný týmový bojový chorál. Odchod Pavla Říhy je ovšem velkou ztrátou pro celý středočeský sbor, protože se Pavel staral i o krajskou reprezentaci.

Vítězové a v kategorii SDH vzhledem k velikosti kraje a počtu sborů i družstva na druhých místech celkového pořadí postupují na republikový šampionát, který se letos bude konat koncem srpna v Liberci.Autor: Ladislav Holomčík 


banbad


 1. krimi

  Žena z Kladna zaplatila kauci za byt, do kterého se nastěhoval někdo jiný

 2. pozvánka

  Kladenské divadlo hraje v neděli představení Metropolitní opery New York

 3. krimi

  Zlonický školák bez omluvy zameškal přes tři sta hodin, rodičům to nevadilo

 4. sport

  Přihlaste své děti, 3. otevřené mistrovství ČR v OCR se koná v Kladně

 5. sport

  Netradiční volejbalová remíza s příchutí vítězství

 6. pozvánka

  Hrad Křivoklát zve na dobový jarmark, šermíře i parní lokomotivu

 7. zprávy

  Central Kladno mění vizuální styl!

 8. pozvánka

  Ve Slaném je připraven další uherský býk k rožnění

 9. krimi

  Stalo se na Kladensku: Další poctivý nálezce a pomoc při maření výkonu úředního rozhodnutí

 10. pozvánka

  V kladenském kině Sokol proběhne výměnný bazar

 11. foto

  FOTO: Na Mayrau se uskutečnil Den horníků, akce byla parádní

 12. povidka

  Povídka Kladenských listů: Doteky hrůzy, doteky štěstí – 3

 13. sport

  Belgický Guibertin byl nad síly volejbalistů Kladna

 14. foto

  FOTO: Vynikající výkon Adama Brízgaly nakonec stačil jen na bod

 15. sport

  Druhý hrací víkend Merch #53 ligy hokejbalu přinesl první prodloužení

 16. krimi

  Stalker vytrvale otravoval manželský pár. Ženě vyznával lásku, muži hrozil zabitím

 17. pozvánka

  Přijďte si v pátek a sobotu užít Kladenské století, program je perfektní

 18. zprávy

  Dobrovolníci z kladenské válcovny pomůžou dětem i Památníku Lidice

 19. krimi

  Opilý muž na zahrádce napadl jednoho z hostů restaurace, skončil v cele

 20. pozvánka

  Atletika pro děti se letos opět uskuteční ve Slaném