Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
 • SBF
 • SAMK
 • PODZIMNÍ KONCERTY

Jan Pejša: Chci se fanouškům omluvit!

Úterý, 19. Červen 2018 07:10

Nejhoršího umístění za posledních pět let, co hrají divizi, dosáhli fotbalisté SK Kladno. Deváté místo je určitě nedůstojné vzhledem k tradici a bohaté historii klubu, který čtyři desítky let hrával nejvyšší soutěž. Nešťastnému kouči Janu Pejšovi se nehovořilo vůbec dobře.

Foto: KL

Když se podíváte na celou sezónu, tak jste určitě jako trenér tak nepovedený ročník určitě nezažil. Mám pravdu?

Opravdu se mě sezóna nehodnotí dobře. Je to ovlivněno hlavně nepovedeným závěrem soutěže. Na hráčích nebyla vidět snaha a vůle se poprat o lepší umístění. Zlomovým zápasem byla domácí prohra s Hostouní. V té době jsme měli špičku tabulky ještě na dosah. Od té doby až na zápas v Lounech jsme sehráli nepovedená střetnutí. Přitom začátek podzimu byl dobrý, ale následně přicházely velké zdravotní problémy. Věřili jsme, že se dá na jaře mužstvo po zdravotní stránce dohromady, ale nakonec byla situace ještě horší. Dohrávali jsme v jedenácti, dvanácti lidech, přičemž museli nastupovat i ti, kteří neměli natrénováno. Přiznávám, že jsme nebyli konkurenceschopní. Jak jsem již několikráte říkal, tolik zraněných hráčů jsem ve své kariéře jako hráč nebo trenér nikdy nezažil!

O nedostatku hráčů jsme se bavili po podzimu i před začátkem jara. Respektoval jste nedobrou finanční situaci klubu. Neříkáte si však zpětně, že jste měl více tlačit na vedení, aby vám přivedlo posily?

Člověk by chtěl spoustu věcí. Bohužel realita byla daná a nešlo s tím nic dělat. Vedení SK si nemohlo angažovat nové hráče jako v jiných klubech. Je to bohužel situace, která trvá na Kladně již několik let. Přiznávám, že se s tím nechci smířit a velmi mě daný stav trápil!

Kladenský fanoušek je hodně rozčarovaný a je vidět i na klesající návštěvnosti, že pomalu rezignuje. Jasně zdůrazňuje, jak je možné, že „vesnické“ kluby jako Velvary nebo Hostouň dokáží sehnat peníze i hráče, zatímco nejslavnější klub z největšího středočeského města je daleko za nimi?

Všem kladenským fanouškům bych se chtěl omluvit a chápu, že není hezký pohled na tabulku. Podobně jako oni, i já osobně těžko celé dění zkousávám. Nechci devalvovat Velvary nebo Hostouň, ale asi to dělají v klubu lépe než u nás. SK není jenom A tým, ale celá plejáda mládežnických družstev, která hrají vyšší soutěže, což stojí nemalé finance. Ale musíme si říci, že áčko je vždy výkladní skříní klubu! Když jsem se po dlouhé době vracel na Kladno, tak jsem říkal, že zdejšími prioritními sporty byly hokej a fotbal. Proto je velmi tristní hrát divizi!

Perspektiva však není vůbec růžová. V kádru je pět hráčů, kterým je 37 let a více. Na druhé straně jejich případní nástupci, dorostenci, skončili ve druhé dorostenecké lize až na předposledním místě. Jak mužstvo bude v příští sezóně vypadat?

Perspektivu bych neviděl tak černě. Přijdou silnější ročníky, kde jsou nadějní fotbalisté. Je však pravda, že největší talenty odcházejí hrát vyšší dorostenecké nebo juniorské soutěže do týmů HET ligy. Je proto potřeba, aby zůstali a pomohli Kladnu. Starší kluky jsem obdivoval, co dokázali a jak se zachovali jako praví Kladeňáci. Ale vzhledem k jejich věku je eudržitelné, aby všichni zůstali. Jeden či dva mohou ve spolupráci s mladými hráči klubu pomoci, ale více ne.

Je jasné, že je nutné udělat v kádru radikální řez. Ale není zrovna dobré, když nyní ve volném přestupním termínu opouští klub asi největší střelecký talent v posledních sezónách, teprve jedenadvacetiletý Radovan Kroutil, který míří do Slaného. To bude určitě velká ztráta?

Radek byl určitě platný hráč, pokud byl zdravý. Přišlo však jedno zranění, vzápětí druhé, potom osobní problémy. Klub mu pomohl, když měl těžké časy. Neznám úplné podrobnosti, ale podle mého názoru se nezachoval správně. Každý je strůjcem svého štěstí. Radek je určitě kvalitní fotbalista. Na druhé straně je však jeho zdraví a také hlava.

Sám přiznáváte, že jste z celého dění hodně otrávený. Máte chuť pokračovat u dospělých i v příští sezóně, nebo zvažujete i jiné nabídky?

Nechci utíkat. Na druhé straně se můžeme bavit hypoteticky, protože nikdo neví, co se bude s klubem dít, až město převezme stadion. Ale kdyby záleželo jenom na mně, tak z Kladna nikam nechci.

Pojďme na příjemnější věci. Probíhá největší svátek, mistrovství světa ve fotbalu. Co od něho očekáváte jako fanoušek a trenér?

Sám jsem na šampionát zvědav. Netvrdím, že se budu dívat na všechna utkání, protože po sezóně, kdy vedle áčka jsem trénoval i osmnáctku, mám fotbalu až až. Uvidíme, jestli se prosadí očekávaní favorité, nebo „černí koně“. Bylo by dobré, kdyby se objevilo nějaké překvapení jako třeba Švýcarsko na MS v hokeji. Nepředpokládám, že je objeví nějaké nové taktické trendy, protože toho bylo již hodně vymyšleno. Maximálně při standardních situacích mohou přijít nové věci, případně se „opráší“ staré. Určitě budou zase rozhodovat velké individuality jednotlivých týmů.

Komu budete fandit a které týmy budou stát na „bedně“?

Nejsem typ, abych konkrétně fandil nějakému klubovému nebo národnímu týmu. Nerad tipuji, ale myslím si, že zlato vyhraje Brazílie, druhé bude Německo a třetí skončí Francie.

Autor: (rc)


banbad


 1. sport

  Tříbrankovou ztrátu Rytíři přes mocný tlak nedohonili

 2. sport

  Kladenští fotbalisté si vezou z Ostré jenom bod

 3. sport

  Cenné vítězství volejbalistů Kladna nad bundesligovým Bühlem

 4. zprávy

  Studenti Střední školy designu a řemesel Kladno zabodovali na soutěži v Liberci

 5. sport

  Zápas mezi Alpiqem Kladno a týmem Kert Park Praha ukončilo počasí

 6. sport

  Kladenští volejbalisté ztratili vlastními chybami vyhraný zápas

 7. krimi

  Žena z Kladna zaplatila kauci za byt, do kterého se nastěhoval někdo jiný

 8. pozvánka

  Kladenské divadlo hraje v neděli představení Metropolitní opery New York

 9. krimi

  Zlonický školák bez omluvy zameškal přes tři sta hodin, rodičům to nevadilo

 10. sport

  Přihlaste své děti, 3. otevřené mistrovství ČR v OCR se koná v Kladně

 11. sport

  Netradiční volejbalová remíza s příchutí vítězství

 12. pozvánka

  Hrad Křivoklát zve na dobový jarmark, šermíře i parní lokomotivu

 13. zprávy

  Central Kladno mění vizuální styl!

 14. pozvánka

  Ve Slaném je připraven další uherský býk k rožnění

 15. krimi

  Stalo se na Kladensku: Další poctivý nálezce a pomoc při maření výkonu úředního rozhodnutí

 16. pozvánka

  V kladenském kině Sokol proběhne výměnný bazar

 17. foto

  FOTO: Na Mayrau se uskutečnil Den horníků, akce byla parádní

 18. povidka

  Povídka Kladenských listů: Doteky hrůzy, doteky štěstí – 3

 19. sport

  Belgický Guibertin byl nad síly volejbalistů Kladna

 20. foto

  FOTO: Vynikající výkon Adama Brízgaly nakonec stačil jen na bod