Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Kladenští Miners U10 prošli turnajem SuperCup se ctí

Úterý, 19. Červen 2018 06:50

Od pátečního rána do nedělního odpoledne probíhala turnajová klání devátého ročníku SuperCupu 2018 i za účasti kladenského týmu U10 v pražském areálu Tempo Praha. Turnaje se kromě českých kvalifikovaných týmů zúčastnila mužstva ze Slovenska, Maďarska, Velké Británie, Španělska, Ruska, Číny, Rakouska a Litvy. Organizátoři tak právem nazývají SuperCup největším mezinárodním baseballovým turnajem pro děti do 10 let. A kladenští hráči byli poprvé v historii u toho!

Kladenští Miners U10 prošli turnajem SuperCup se ctí (Foto: Jakub Pláteník)

V pátek ráno vyjel tým do Prahy s velkým očekáváním, jak obstojí při svojí premiérové účasti. Prvními soupeři byli Hroši Brno, kteří jej předčili na pálce a zaslouženě zvítězili. Po bouřce Miners čekali nejvzdálenější soupeři, Číňané. Utkání však Kladenští zvládli vítězně a mohli se připravovat na Masters – dovednostní soutěže v hodu, odpalu, běhu a souhře týmu. S Rytíři Trutnov pak rozehráli poslední zápas dne a nebyla nouze o krásné baseballové momenty, jako například double-out při plných metách. Po vyrovnané bitvě zvítězili Miners 6:5 a z pátku si tak odnesli 2 výhry a 1 prohru.

V sobotu pokračovaly zápasy ve skupině. Bohužel Kladeňáci nedokázali zvítězit ani se Sokolem Hluboká, ani s týmem Ruska, přestože šlo vždy o utkání, která byla vyrovnaná a skončila těsným rozdílem (4:6 a 5:6). Alespoň si tým užil vyhlášení soutěže Masters, které bylo nakonec spojeno i se slavnostním zahájením turnaje. Dokonce se Miners dostali na „bednu“. František Kolajta získal třetí místo za hod dlouhý 40,5 m. Celkově, zejména zásluhou zlepšených odpalů ze stativu získali kladenští baseballisté o 300 bodů více než v kvalifikačním turnaji, Stříbrném Superpoháru a dosáhli celkem 3883 bodů, což stačilo na 15. místo z 24 mužstev.

Neděle byla poznamenána velkou únavou všech hráčů. Odehráli poslední dva zápasy o umístění s Olympií Blansko a týmem Klasik Frýdek-Místek. Bohužel však oba zápasy prohráli. I přes výborně zahraný triple-out  v utkání s Klasikem, kdy byl první out z luftu, a protože se běžci na metách neudrželi a vyběhli předčasně, stačili zahrát druhý out na druhé metě a třetí out na první.

Kladenská první účast v SuperCupu skončila celkovým 15. místem v konkurenci 24 nejlepších týmů v České republice a Evropě. Miners ukázali, že jsou schopni s naprostou většinou týmů hrát vyrovnané zápasy. Již nyní pomýšlejí na příští rok a kladenští trenéři jsou rozhodnuti dělat vše proto, aby se na tento turnaj znovu kvalifikovali.

Další informace, fotky a videa můžete získat na stránkách supercup.baseball.cz nebo na facebookovém profilu SuperCup.


Autor: Natálie Tauchenová


banbad