Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

FOTO: Vícebojařské tituly mistrů České republiky pro Zatloukalovou a Doležala

Pondělí, 18. Červen 2018 07:50

Dva dny závodili na Mistrovství České republiky ve vícebojích muži a ženy tradičně na kladenském Sletišti. V zajímavé zahraniční konkurenci si odvezli palmu vítězství Jan Doležal a Marthe Koala.

Foto: KL

Všeobecně se očekávalo, jestli v kategorii mužů doplní Jana Doležala, který již má splněný A limit pro Mistrovství Evropy, Adam Sebastian Helcelet, eventuálně Marek Lukáš. Nadějný desetibojař Jiří Sýkora kvůli problémům se zády vynechává bohužel celou sezónu. Hned první den však po čtvrté disciplíně odstoupil Helcelet kvůli problémům s achilovkou. Doležal následně splnil roli favorita a poprvé v životě se dostal přes světovou hranici osmi tisíc bodů a potvrdil limit z Götzisu. Velkou smůlu měl Marek Lukáš, který zaostal o pouhých třicet šest bodů za kýženým limitem. Mezi oběma českými závodníky skončil Brazilec De Alberto.

Konečné výsledky: 1. Jan Doležal 8 033, 2. Araujo De Alberto (Brazílie) 7 954, 3. Marek Lukáš 7 814, 10. Tomáš Pulíček 7 114.

V soutěži žen jsme bohužel neviděli dvě nejlepší české sedmibojařky Elišku Klučinovou a Kateřinu Cachovou, které trápí zdravotní problémy. V boji o zlatou medaili si to rozdaly Barbora Zatloukalová a Kateřina Dvořáková, dcera šéftrenéra ČAS a olympijského medailisty v desetiboji. O mistryni České republiky nakonec rozhodla až závěrečná osmistovka. Tu lépe zvládla Zatloukalová a raduje se ze svého prvního titulu. Konečný součet 5 557 bodů však ani na B limit, který by mohl zajišťovat účast na evropském šampionátu, zdaleka nestačil. Suverénní vítězkou se stala favorizovaná Marthe Koala z Burkina Faso, která dosáhla výborného výkonu 6 136 bodů.

Konečné výsledky: 1. Marthe Koala (Burkina Faso) 6 136, 2. Jennet Taylor (Velká Británie) 5 590, 3. Spinola Chefer (Brazílie) 5 576, 4. Barbora Zatloukalová 5 557, 5. Kateřina Dvořáková 5 538, 7. Anna Kerbachová 5 407.

„Bohužel mistrovství republiky bylo ovlivněno řadou zranění,“ hodnotí výkony šéftrenér ČAS Tomáš Dvořák. „Titul mezi ženami získala v hezkém osobáku Bára Zatloukalová, od Katky Dvořákové jsem čekal o trochu lepší výkony, bohužel jí nevyšla hlavně výška. U Anny Kerbachové je hlavní problém v hlavě. Honza Doležal si udělal hezký osobák, ale v jeho silách je ještě lepší výsledek. Bohužel Marek Lukáš měl trochu smůly.“

O tom, že vícebojařské závody lákají i potomky slavných závodníků, svědčí skutečnost, že v dodatkovém dětském trojboji mladších žákyň se umístila na nejvyšším stupínku dcera olympijského vítěze Romana Šebrleho, Kateřina.


Autor: (rc)


banbad