Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

V úterý se bude v Kladně-Dubí očkovat proti vzteklině

Neděle, 17. Červen 2018 10:00

Místní úřadovna v Dubí zorganizovala pro majitele psů očkování proti vzteklině. Zájemci mohou přijít se svými zvířecími miláčky v úterý 19. června buď mezi 8:00 a 12:00, nebo mezi 13:00 a 16:00 k místní úřadovně. S sebou si vezměte očkovací průkaz. Za očkování zaplatíte 130 korun.

V úterý se bude v Kladně-Dubí očkovat proti vzteklině

Vzteklina je akutní virové onemocnění centrálního nervového systému všech teplokrevných živočichů včetně lidí. Virus vztekliny se přenáší slinami, tedy v praxi nejčastěji pokousáním.

Nemoc se projevuje změnami chování, zvýšenou dráždivostí, agresivitou, parézami a paralýzami. Jakmile nemoc propukne, končí vždy smrtelně. Tomu se dá zabránit včasným očkováním. Protilátky přítomné během inkubační doby zabrání postupu viru do mozku a vzteklina vůbec nepropukne.

Vzteklina se vyskytuje téměř na celém světě a lidské záznamy o její existenci jsou starší než 5000 let. V ČR bylo v roce 1953 zavedeno povinné očkování domácích psů a od roku 1989 do roku 2009 probíhala dvakrát ročně i orální vakcinace lišek.

Autor: (red)


banbad