Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Pro boj se suchem zřídí Středočeský kraj odbornou komisi

Sobota, 16. Červen 2018 09:00

Rada Středočeského kraje rozhodla o zřízení Komise pro zmírňování negativních dopadů sucha a nedostatku vody ve Středočeském kraji. Ta bude sloužit jako poradní orgán hejtmanky Středočeského kraje. Jejími členy by měli být zástupci Krajského úřadu Středočeského kraje a zástupci významných vodárenských společností a Agrární komory.

Pro boj se suchem zřídí Středočeský kraj odbornou komisi (Foto: KL)

„V současné době se ve Středočeském kraji dlouhodobě projevuje nedostatek vody. V některých povodích vysychají vodní toky. Příkladem může být povodí Rakovnického potoka. Středočeský kraj na to musí reagovat a minimalizovat negativní dopady sucha a nedostatku vody, a to jak pro spotřebu obyvatel, tak pro účely hospodářství a zemědělství,“ zdůvodnila potřebu vzniku komise hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Ta připomněla, že se dá podle mnoha analýz předpokládat, že problémy s vodou se budou prohlubovat.

Komise bude shromažďovat a analyzovat stávající koncepční materiály týkající se zmírnění negativních následků sucha a nedostatku vody na území Středočeského kraje. Zároveň by měla připravovat a doporučovat návrhy na opatření sloužící ke zmírnění následků sucha. Příkladem opatření je návrh na omezení nakládání s vodami, na mimořádnou manipulaci na vodních dílech a podobně.

Autor: Nikol Lenertová


banbad