Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Středočeská vědecká knihovna v Kladně v sobotu hostila Dětský den

Čtvrtek, 7. června 2018 07:00

Středočeská vědecká knihovna v Kladně v sobotu přivítala ve svých prostorách děti ze tří dětských domovů a center ze Středočeského kraje. V rámci Dětského dne v knihovně, který byl určen jak pro pozvané, tak i širokou veřejnost, obdrželi malí návštěvníci hned u vchodu hrací kartu, která je provedla osmi soutěžními stanovišti. Za každý splněný úkol děti dostaly do kartičky razítko a v závěru v šatně malou odměnu.

Foto: Středočeská vědecká knihovna

Jedním ze zastavení byl Labyrint potmě, kde si děti mohly vyzkoušet nejen, jak se nevidomí pohybují za pomoci slepecké hole, ale také, jakým způsobem čtou a píší. Stroj na psaní Braillovým písmem si mohl vyzkoušet naprosto každý, skládat dřevěné puzzle se škraboškou na očích, či hmatem rozeznávat mořské tvory byl docela oříšek. Nechyběl ani asistenční pes, který vše sledoval bezpečně schovaný pod stolem ve studovně.

Ve třech věkových kategoriích bylo možné soutěžit ve výtvarné soutěži „O nejkrásnější záložku“ o krásné ceny věnované Hudy sportem Kladno, Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou a Středočeským krajem, bez jehož podpory by se celá akce uskutečnila jen stěží. Nejlepší výtvory vybírala komise složená z radní pro oblast sociálních věcí paní Anety Heřmanové, náměstka pro kulturu a cestovní ruch Zdeňka Štefka a paní Ivony Kasalické.

Ve stejné sestavě vybraná díla komise ocenila a předala šikovným výtvarníkům, jimž dárky a diplomy udělaly opravdovou radost.

Největší úspěch slavilo Divadlo Bořivoj se dvěma klaunkami, spoustou balónků a maňáskovými Kašpary. Dětský smích krásně osvěžil všechny organizátory i účinkující, počasí se vydařilo na jedničku a na památku na tento den zůstala v knihovně půvabně pomalovaná dlažba. Snad nebude pršet!

Autor: Jitka Hrušková


banbad