Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Jindřich Lidický: Výhoda či nevýhoda, že znám hráče? Vše ukáží výsledky!

Čtvrtek, 31. Květen 2018 08:20

Sluníčko pálí o sto šest, většina lidí se uchyluje do stínu, restauračních předzahrádek či k vodě, ale hokejisté Kladna se již pilně připravují na novou sezónu. Jedním ze dvou hlavních trenérů je Jindřich Lidický, který se k mužstvu vrací se svým někdejším parťákem Davidem Čermákem, ten zároveň vykonává funkci sportovního manažera.

Jindřich Lidický (Foto: KL)

Již před baráží se „prosáklo“ kladenskými sportovními kruhy, že novými trenéry bude dvojice David Čermák – Jan Krégl. Ale těsně před zahájením přípravy bylo zveřejněno i vaše jméno. Bylo to pro vás velké překvapení?

Ano, byl to pro mě šok, vůbec jsme to nečekal!

Prozraďte, jak se vaše jmenování „upeklo“?

Jarda Jágr mě zavolal k sobě a řekl mi, že předchozí trenéři skončili, a byl by rád, kdybych mužstvo převzal. Moc možností na výběr nebylo.

Jaké je to vrátit se do mužstva, kde jste před dvěma lety skončil, a již jste nepředpokládal, že se vrátíte do stejných vod?

Není to jednoduché. Tehdy se nám v základní části poměrně dařilo. Potom však přišel krach ve čtvrtfinále s Ústí nad Labem. Uvidíme, jak to bude letos. Začínáme opět od nuly.

Nakousnul jste situaci před dvěma roky. Tehdy jste suverénně vyhráli základní část WSM ligy, ale ve čtvrtfinále jste padli s relativně nejslabším soupeřem. V Ústí tehdy hrála řada Kladeňáků, včetně trenéra. Promítá se vám v hlavě tento neúspěch a znáte příčiny?

Příčin bylo více a z hlavy to už nikdy nevytlačím. Ústí podalo tehdy v sérii nadprůměrné výkony i díky tomu, že zde bylo pět bývalých hráčů Kladna. Naší chybou bylo, že jsme jim umožnili hrát a nezachovali jsme se jako třeba o rok později Karlovy Vary, které zakázaly hrát hráčům hostujícím v Jihlavě. Ale byly tam i další věci, o kterých nechci mluvit, protože to je už za námi.

Přišel jste k mužstvu, kde již bylo podepsáno devatenáct hráčů a skladbu kádru jste již nemohl ovlivnit. Je to hodně složité?

Mužstvo dávali dohromady Jarda Jágr s Davidem Čermákem. Drtivou většinu hráčů, až na tři, jsem dobře znal, takže v tom problém nebyl. Kostru tvoří hráči z loňského roku a disponujeme mladým celkem. Víme, kde chceme mužstvo posílit, a na případných nových oporách se již podílím.

Podívejme se na současné složení kádru. Polovina jsou zkušenější hráči, kteří nastupovali již loni, druhá půlka jsou talentovaní borci spíše s příslibem do budoucna. Jistě cítíte, že pokud chcete být konkurence schopní týmům ze špice WSM ligy, je nutné přivést výrazné posily. Je to tak?

Uvidíme, jak se podaří tým v průběhu července nebo srpna posílit. Je zatím předčasné říkat, jak budeme silní. Nicméně se domnívám, že většina mužstev svoje kádry omladí. Jiné cesty není.

Vím, že neprozradíte případná jména posil, ale jistě máte představu, jaké typy a posty hráčů potřebujete. Počítáte spíše s hráči ze zahraničí, nebo Tipsport extraligy či WSM ligy?

Na určité posty hledáme konkrétní hráče, které bychom rádi využili třeba při přesilovkách apod. Neupíráme se jen do zahraničí. Pokud si vyhlédneme českého hráče a domluvíme se s ním, budeme ho preferovat. Ale znovu opakuji, je zatím předčasné o tom mluvit.

Během hrubé přípravy vyjíždíte často na led. Co si od toho slibujete?

Od hráčů chceme především zdokonalení herních individuálních schopností. Orientujeme se na práci s hokejkou a pukem, zlepšení obratnosti apod. V ČEZ stadionu se potom soustřeďujeme hlavně na střelbu a její zlepšení. Každý hráč střílí určité penzum ran.

Tzv. suchá příprava bude trvat ještě skoro měsíc. Jaké množství práce chcete ještě absolvovat?

Co nejvyšší. Chceme, aby hráči byli po fyzické stránce co nejlépe připraveni. Absolvujeme dílčí testy. Hráči jsou na sporttestech, tedy stále pod kontrolou. Mohu s potěšením říci, že všichni makají na sto procent.

Poslední dotaz. Je větší výhodou pro vás nebo pro hráče, že se velmi dobře znáte?

Hráče jsem již měl v dorostu, juniorech nebo před dvěma lety v áčku. Znají mě, s nikým jsem neměl problém. Kdo si to zaslouží, bude hrát. A jestli je znalost hráčů výhoda či nevýhoda? Vše ukáží výsledky! Když se bude dařit, budou všichni kvitovat, že je to výhoda, v opačném případě se zase bude říkat, že to byla nevýhoda.

Autor: (rc) 1. krimi

  Nezabezpečené domácnosti se stávají nejsnazším cílem zlodějů

 2. pozvánka

  Pozvánka na kulturní program Ateliéru na únor 2019

 3. foto

  FOTO: Na škole E. Beneše v Kladně si připomněli odkaz Jana Palacha

 4. krimi

  Žena z Kladna málem přišla o boty, zachránil jí je manžel

 5. sport

  V Kladně by mohla vzniknout pumptracková dráha pro cyklisty

 6. krimi

  Kladenští strážníci zažili rušný víkend

 7. pozvánka

  Hornický skanzen Mayrau hostí výstavu industriálních fotografií Viktora Máchy

 8. krimi

  Policisté v Kačici zastavili vyhoštěného cizince, řídil pod vlivem drog

 9. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 10. zprávy

  V Kladně bude Středočeský kraj podporovat studium praktických sester

 11. pozvánka

  Do kladenského kina Sokol přiletí legendární E.T. – Mimozemšťan

 12. pozvánka

  Celosvětově uznávaná hra bude mít českou premiéru v Kladně

 13. krimi

  Policejní pes z Kladna pomohl dopadnout recidivistu

 14. pozvánka

  FOTO: Žáci kladenské školy 1. KSPA vystavují svá díla v Centralu

 15. zprávy

  Vedení Kladna opětovně jednalo s investorem o budoucnosti Růžového pole

 16. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 17. zprávy

  Kladenské gymnázium získalo třetí místo v soutěži o bezpečném internetu

 18. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 19. foto

  FOTO: U Pcher na Kladensku havarovalo osobní auto, řidič na místě zahynul

 20. zprávy

  Kladenští policisté přijímají posily do svých řad