Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve na Dětský den

Úterý, 29. května 2018 06:40

Středočeská vědecká knihovna v Kladně je v povědomí veřejnosti zapsána především jako instituce se skvělou nabídkou odborné literatury a rozsáhlou bibliografickou regionální databází. Ale již málokdo o ní uvažuje jako o komunitním místě, kde se lze setkávat a příjemně trávit volný čas.

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve Dětský den (Foto: KL)

I z tohoto důvodu se knihovna rozhodla uspořádat ve svých prostorách Dětský den pro malé i ty větší bez rodin, z domovů v Ledcích, v Unhošti, Novém Strašecí a Kladně, ale také pro širokou veřejnost. Tematicky bude věnovaný, jak jinak, knihově samotné, knihám a čtení.

Úkoly v rámci Dětského dne budou rozděleny do tří věkových kategorií, aby si návštěvu knihovny užili i ti skutečně nejmenší. Putováním po jednotlivých stanovištích se děti dozvědí, co se s knihami vlastně v knihovně děje, co do knihovny nepatří, potrápí hlavičky nad literárními kvízy a v závěru obdrží sladkou odměnu s malým dárkem. Průvodcem při plnění úkolů jim bude hrací karta, kterou dostanou u hlavního vstupu.

V Malé studovně proběhne Maraton ve čtení pohádek, do kterého se kromě dětí mohou zapojit i rodiče. Součástí programu bude také výtvarná soutěž o ceny. Z výtvarné dílny si malí návštěvníci odnesou něco vlastnoručně vyrobeného, v případě pěkného počasí děti pomohou barevně vylepšit dvoranu knihovny. O balónkové hrátky se postarají klaunky z Divadla Bořivoj, představení se odehraje od 12 hodin ve Velké studovně.

Na své si přijdou i dospělí. V tento den se totiž noví čtenáři mohou zaregistrovat zdarma. Nebude chybět občerstvení, ale hlavně určitě ani dobrá nálada. Akce se koná v sobotu 2. června a vstupné se neplatí.

Autor: Jitka Hruškov