Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
 • SBF
 • SAMK
 • PODZIMNÍ KONCERTY

Drahomír Kadlec: Týmu chyběl zápal do hry a patřičný hlad!

Čtvrtek, 17. Květen 2018 07:40

Nečekaně brzy skončila sezóna pro hokejbalisty Alpiqu Kladno. Mužstvo, které v předchozích letech vždy aspirovalo na nejvyšší příčky, tentokrát skončilo svojí pouť už ve čtvrtfinále. Příčiny se snaží najít kormidelník mužstva Drahomír Kadlec.

Drahomír Kadlec (Foto: KL)

Považujete letošní sezónu za jednu z nejméně vydařených od doby, kdy koučujete Alpiq?

Neberu to tak. Dostali jsme velkou facku. Přitom podzim jsme měli fantastický. Na jaře jsme se však trápili a Hradec Králové nám nakonec všechno spočítal. Přitom jsme vedli 2:0 na zápasy a měli mečboly. Dopustili jsme však, aby Východočeši doma sérii srovnali, a nakonec vše rozhodl pátý zápas, který vůbec nemusel být. Přitom naše mužstvo svojí kvalitu mělo. Chyběl nám však zápal, důraz a hlad po úspěchu. S mými asistenty Milanem Maršnerem a Jardou Procházkou si neustále promítáme vzniklou situaci. Jestli mužstvo bylo uspokojeno tím, ze dosáhlo v předchozích letech tolik úspěchů a myslelo si, že to půjde automaticky, tak se tvrdě mýlilo. To nejde! Musíme se vrátit na vlnu, na kterou jsme zde byli zvyklí, což je především poctivá práce.

Již dříve jste mluvil o tom, že jarní zápasy mužstvu nevyšly. Přesto jste věřil, že utkání play–off tým znovu „nakopne“. Proč to nevyšlo?

Jak jsem už řekl, chyběla nám především pokora a hlad. Přitom jsme věděli, že letošní extraliga je až na dominující Kert Praha hodně vyrovnaná. Tým byl dobře připraven, měl natrénováno. Ale kdybychom věděli, kde nastala chyba? Nyní nám nezbývá nic jiného než přitvrdit!

Katem kladenského týmu bylo velice zkušený hradecký Jan Bacovský, který zaznamenal šest gólů včetně rozhodujícího nájezdu. Všichni o jeho střeleckých kvalitách věděli. Nešlo ho ubránit?

Pochopitelně jsme věděli, že Bacovský a Petr Novák jsou rozdílovými hráči Hradce. Speciálně jsme mužstvo na ně připravovali a upozorňovali. Ale asi málo, když se tak prosazovali.

Nemyslíte si, že celku právě chyběl  střelec jako Bacovský, který by dokázal zápasy rozhodovat?

Ale na podzim se nám střelecky dařilo. Srovnám však podzim a jaro. Tak v prvním případě jsem neměl problémy s omluvenkami, ale na jaře se na mě „sypaly“. Chápu, že hráči mají své povinnosti jako zaměstnání nebo školu. Na druhou stranu jsem cítil, že v řadě případů se pouze vymlouvají, což  nám trenérům hodně vadilo.

Během podzimu byla možnost angažovat kanonýra Ústí nad Labem Lukáše Soukupa. Ten dominoval střelecké tabulce v celé základní části, dařilo se mu i v play–off.  Nakonec jste se rozhodl nezasahovat do týmu a nabídku jste odmítl. Nelitujete svého rozhodnutí?

S trenérem Ústí Jardou Pavlíkem jsme se o této možnosti bavili už před zahájením soutěže. Severočeši se nakonec „rozjeli“ a atakovali čtvrtou příčku. Lukáš Soukup je výborný střelec, což potvrdil v soutěži. Ústí svými brankami a výkony táhl, proto jsme ho nechtěli vytrhávat. Navíc jsem věřil svým klukům.

Dalším zádrhelem byla určitě častá zranění hráčů. Bylo i toto příčinou, proč sezóna nedopadla tak, jak jste si představovali?

Bohužel kádr nemáme tak široký, jaký bychom si představovali. Místo dvaceti hráčů jsme měli k dispozici tak patnáct maximálně šestnáct. Velká škoda zranění Franty Plimla a Davida Šrámka, což jsou potenciální reprezentanti. Uznávám, že oba nám chyběli. Ale nechci, aby to vyznělo, že se vymlouvám.

Prozraďte, s kým jste byl spokojen a na druhé straně, kdo zůstal za očekáváním? Plánujete velký průvan v kádru?

Nechci nikoho jmenovat. Musím se přiznat, že jsem byl na jaře hodně překvapen, že někteří, kteří by mohli reprezentovat Českou republiku hráli hluboko pod svoje možnosti. Kluci to určitě cítí podobně. Bavíme se o tom, koho bychom mohli přivést, ale stále chceme stavět na vlastních odchovancích. Počítáme třeba s dorostencem Štěpánem Důrasem, který již naskočil do pár extraligových utkáních. Chceme nastavit klima, že se nebude hrát za odměnu nebo za zásluhy. Ale podle tréninků a výkonů na hřišti!

Co říkáte tomu, že ve čtvrtfinále vypadla mužstva, která po základní časti skončila na druhém až čtvrtém místě? Ani vedoucí Kert Park Praha neměl snadnou roli ze Sudoměřicemi.

Potvrdilo se, jak byla Crossdock extraliga hodně vyrovnaná a každý může každého porazit. A navíc, jak se konstatuje, zápasy play–off jsou jiný level.

Myslíte si, že mistrem České republiky se stane Kert Praha a jeho finálovým soupeřem budou Pardubice?

Kert do dotáhne do konce a obhájí titul! Ale druhého finalistu nedokáži odhadnout. Pardubice sice vedou 2:0 a mají mečbol. Letohrad je pro mě velmi příjemným překvapením a semifinále může ještě pořádně „zamotat“.

Autor: (rc) 1. sport

  Tříbrankovou ztrátu Rytíři přes mocný tlak nedohonili

 2. sport

  Kladenští fotbalisté si vezou z Ostré jenom bod

 3. sport

  Cenné vítězství volejbalistů Kladna nad bundesligovým Bühlem

 4. zprávy

  Studenti Střední školy designu a řemesel Kladno zabodovali na soutěži v Liberci

 5. sport

  Zápas mezi Alpiqem Kladno a týmem Kert Park Praha ukončilo počasí

 6. sport

  Kladenští volejbalisté ztratili vlastními chybami vyhraný zápas

 7. krimi

  Žena z Kladna zaplatila kauci za byt, do kterého se nastěhoval někdo jiný

 8. pozvánka

  Kladenské divadlo hraje v neděli představení Metropolitní opery New York

 9. krimi

  Zlonický školák bez omluvy zameškal přes tři sta hodin, rodičům to nevadilo

 10. sport

  Přihlaste své děti, 3. otevřené mistrovství ČR v OCR se koná v Kladně

 11. sport

  Netradiční volejbalová remíza s příchutí vítězství

 12. pozvánka

  Hrad Křivoklát zve na dobový jarmark, šermíře i parní lokomotivu

 13. zprávy

  Central Kladno mění vizuální styl!

 14. pozvánka

  Ve Slaném je připraven další uherský býk k rožnění

 15. krimi

  Stalo se na Kladensku: Další poctivý nálezce a pomoc při maření výkonu úředního rozhodnutí

 16. pozvánka

  V kladenském kině Sokol proběhne výměnný bazar

 17. foto

  FOTO: Na Mayrau se uskutečnil Den horníků, akce byla parádní

 18. povidka

  Povídka Kladenských listů: Doteky hrůzy, doteky štěstí – 3

 19. sport

  Belgický Guibertin byl nad síly volejbalistů Kladna

 20. foto

  FOTO: Vynikající výkon Adama Brízgaly nakonec stačil jen na bod