Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve na přednášku o učení cizích jazyků

Úterý, 15. května 2018 07:00

Cizí jazyky nejsou jen angličtina, němčina a ruština. Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem, narazíte na spoustu dalších zajímavých řečí. 16. května v 17:30 se můžete společně s Miloslavem Ježkem podívat na sever a poznat jazyky, jimiž se mluví ve Skandinávii.

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve na přednášku o učení cizích jazyků (Foto: KL)

Přednáška s názvem „Skandinávské jazyky“ je určena nejen nadšencům, ale může sloužit i jako úvod do studia jakéhokoliv skandinávského jazyka, nebo jako možnost doplnění znalostí o severní Evropě. Kromě obecného popisu všech skandinávských jazyků bude stručně popsán také jejich vývoj a pozornost bude věnována i praktickému využití. Popis bude založen hlavně na jednotlivých příkladech. Ke každé řeči budou navíc doporučeny učební materiály.

Miloslav Ježek studuje švédskou a finskou filologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a má zkušenosti i s dalšími jazyky severní Evropy. Věnuje se také osobnímu rozvoji a vzdělávání obecně, a to například tím, že organizuje vzdělávací akce, jako je tato. Tuto přednášku připravil v rámci své činnosti v ICM Kladno, jež je součástí Labyrintu, střediska volného času, vzdělávání a služeb.

Autor: Jitka Hrušková