Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Mladá dívka z Kladna chtěla refinancovat pohledávky, přišla o 20 tisíc

Sobota, 12. Květen 2018 09:00

Osmnáctiletá dívky z Kladna se dostavila na Obvodní oddělení Kladno-Kročehlavy, aby učinila oznámení o tom, že byla podvedena.

Mladá dívka z Kladna chtěla refinancovat pohledávky, přišla o 20 tisíc (Ilustrační foto: KL)

Na přelomu dubna a května letošního roku po předchozí emailové komunikaci zaslala zatím nezjištěnému muži celkem čtyři platby v celkové výši 20.000 korun jako zálohu za refinancování pohledávek a vyřízení hypotečního úvěru. Do dnešního dne však podvodník nevyřídil slibovaný úvěr, s poškozenou ženou přestal komunikovat a poskytnuté finanční prostředky ani přes urgence nevrátil.

Případ je prošetřován jako přečin podvodu a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policie radí:

U nebankovních poskytovatelů a zprostředkovatelů se v České republice rozmohl trend podvodníků, jak z nešťastných lidí, kteří potřebují z jakéhokoliv důvodu řešit svou finanční situaci půjčkou či úvěrem vylákat další peníze.  

Jak to praktikují? Vybírají poplatky předem, vždy uvedou pádný důvod, proč by žadatel o půjčku měl zaplatit.

Podvodné praktiky se neustále vyvíjejí, reagují na danou situaci na trhu a aktuální legislativu. Neexistují jejich přesná pravidla, je však dobré se naučit zachovat chladnou hlavu a zjistit si podrobnosti a skutečnosti o tom, co vám je nabízeno.

Nejčastější důvody proč zaplatit poplatek předem

  • Váš úvěr byl schválen a nyní je potřeba zaplatit právníka, aby vyhotovil úvěrovou smlouvu.
  • Vaše žádost byla schválena, nyní musíte uhradit první splátku před podpisem smlouvy a na základě té bude vyplacena vámi požadovaná půjčka, tato první splátka je záruka, kdybyste nespláceli.
  • Vaše půjčka je schválena, do tří dnů vám přijdou peníze na účet, nyní zaplaťte provizi za vyřízení úvěru.

Podvodníci si dokážou vymyslet opravdu pádné důvody, aby žadatel o půjčku uvěřil a zaplatil. Nikdy nic neplaťte dopředu. Poskytovatel, který vám opravdu chce půjčit, si náklady vždy strhává až z fyzicky vyplaceného úvěru. Výjimkou bývá odhad nemovitosti, ne každý poskytovatel má svého odhadce. Odhad nemovitosti ale hraďte odhadci, ne poskytovateli, tak jak to bývá i u bankovních hypoték.

Co se stane, když zaplatíte poplatek předem?

Už se nikdy nedovoláte a neuvidíte danou osobu, které jste zaplatili. O své peníze přijdete a žádné půjčky vám nebudou vyplaceny.

Smlouva o zprostředkování úvěru

Zprostředkovatel má právo na svou odměnu (provizi) za odvedenou práci, ve smlouvě je vždy uvedeno, zda o ni bude úvěr ponížen, nebo naopak navýšen. Dle smlouvy o zprostředkování jste povinni tuto odměnu uhradit zprostředkovateli.

Autor: (red)