Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Rytířskou zbroj i v další sezoně obléknou Kehar, Kaut a Redlich

Čtvrtek, 10. Květen 2018 18:12

K prvním šestnácti jménům na soupisce kladenských Rytířů pro další sezonu přibyly další tři. I v nadcházejících měsících budou v dresu s Rytířem na prsou bojovat Tomášové Kaut s Redlichem a Martin Kehar. Tým naopak už s jistotou opouštějí Matěj Pekr a Martin Lenďák.

Zleva Martin Kehar, Tomáš Kaut a Tomáš Redlich (Foto: Rytíři Kladno)

Příběh Martina Kehara je přinejmenším pozoruhodný. Postavou nevelký obránce v posledních letech vyrostl ve spolehlivého beka, který nevynechá jediný souboj a vždy dá do hry maximum. Benešovský rodák na tom ale nebyl vždy růžově. V sedmnácti letech s hokejem ze dne na den skončil. Osobní problémy, se kterými se potýkal, prakticky vylučovaly, že by se někdy k aktivní činnosti vrátil. Ale stalo se a z Kehara se v jeho necelých čtyřiadvaceti letech stal v závěru uplynulé sezony nejvíce vytěžovaný hráč kladenských Rytířů.

Modrobílý trikot znovu oblékne i další „dělník ledu“. Tomáše Redlicha zdobí podobně jako Kehara zarputilost, kterou navíc v uplynulé sezoně dokázal přetavit v celkem 17 branek. V případě pětadvacetiletého rychlíka je tedy namístě mluvit o životní sezoně.

Třetím podepsaným borcem je Tomáš Kaut. Devětadvacetiletý centr přišel na Kladno po předloňské sezoně z extraligových Pardubic a zařadil se mezi stálice v sestavě. Oproti mladšímu bratru Martinovi, kterého zakrátko čeká vstupní draft do NHL, je Tomáš spíše defenzivně laděný dříč, který na ledě odvede spoustu černé práce nejen při oslabeních.

Jasno už je také v případě dvou odchodů. Matěj Pekr se po dvou sezonách vrací na Vysočinu. Střelecky disponovaný forward však nemíří zpět do Třebíče, ale k jejímu úhlavnímu rivalovi do Jihlavy. Obránce Martin Lenďák se pak vrací do rodných Košic, v jejichž dresu si zahraje slovenskou nejvyšší soutěž. 

Autor: (jk)