Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

FOTO: Ve Slaném hořelo v místní firmě, škody jsou pomalu milion korun

Čtvrtek, 10. Květen 2018 14:28

K požáru ve slánské firmě došlo ve čtvrtek dopoledne. Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči ze Slaného a Kladna. Na pomoc jim přispěchali i dobrovolníci ze Zlonic, Plchova, Pcher a Brandýsku. Společně se jim podařilo uchránit hodnoty v částce pěti milionů korun.

Ve Slaném hořelo v místní firmě, škody jsou pomalu milion korun (Foto: Jitka Krňanská)

Hasičům byl požár nahlášen chvilku před tři čtvrtě na deset dopoledne. Ti poté dokázali dostat plameny pod kontrolu do 30 minut, a to včetně příjezdu na místo. I tak ale požár stačil napáchat škody v hodnotě 800 tisíc korun. Podle zdroje blízkého Kladenským listům na místě hořela prášková lakovna, ke které se sjelo celkem osm cisternových stříkaček, výšková a další speciální technika.

„Průzkumem byl odhalen požár násypky, na jehož likvidaci bylo nasazeno několik vodních proudů. Jednotky provedly kontrolu střechy, jestli se oheň nepřenesl do střešní konstrukce nebo jiných míst. Dále musely rozebrat filtrační jednotku a preventivně na ni ochlazovaly výduchy,“ uvedl pro Kladenské listy mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Kolem půl jedenácté začal velitel zásahu s redukcí jednotek. Ty se začaly vracet zpět na své základny. Co bylo přesnou příčinou vzniku ohně, určí až vyšetřovatel požáru.

K případu se podařilo Kladenským listům sehnat vyjádření společnosti Konecranes and Demag s.r.o.

„Dne 10. 5. 2018 v dopoledních hodinách kolem 9:40 hod. došlo v areálu společnosti Konecranes and Demag s.r.o. ke vzniku požáru vaku s odpadním materiálem z tryskání pod odsávacím zařízením tryskače. Požár byl způsoben pravděpodobně od odlétnuté jiskry úhlové brusky použité na vedlejším pracovišti, kde probíhaly stavební práce. Byl přivolán hasičský záchranný sbor, který požár uhasil.  Požár poškodil odsávací filtrační jednotku průběžného tryskače. Zaměstnanci a přítomní externí pracovníci byli včas evakuováváni a při požáru nedošlo k žádnému zranění. Přilehlé objekty nebyly poškozeny. Po zabezpečení místa požáru byla obnovena výroba na vedlejších pracovištích,“ uvedla Miroslava Kubíčková.  


Autor: (red)