Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

V Kladně vyklízeli muži dům, odpad rozházeli po okolí

Čtvrtek, 10. Květen 2018 07:10

Případem černých skládek se kladenští strážníci zabývají velmi často. Naposledy operátor tísňové linky dostal oznámení, že je někdo zakládá v okolí Barrandovy ulice.

V Kladně vyklízeli muži dům, odpad rozházeli po okolí (Foto: MP Kladno)

Na místo vyjela hlídka, která kontaktovala oznamovatele. Ten ukázal strážníkům hromadu stavební suti, jež někdo na místo vyvezl. Šetřením se podařilo strážníkům zjistit, že v jednom z domů probíhá rekonstrukce a vyklízení.

„Hlídka v ulici U Lesa zastavila dva mladíky, kteří vezli na kolečkách suť a další odpad. Oba přiznali, že do blízkého okolí každý již vyvezl několik koleček. Na dotaz, proč to dělají, sdělili, že jim to nakázal otec. Proto strážníci kontaktovali i jeho. Ten vše ale popřel. Strážníci všechny zúčastněné poučili o tom, že jejich jednání bude předáno k dalšímu šetření správním orgánem a zároveň muže vyzvali k úklidu. Později odpoledne všechna znečištěná místa zkontrolovali. Vše bylo uklizeno,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí městské policie Alena Purkytová.

Pokud hlídka zjistí pachatele na místě založení skládky, může přestupek vyřešit příkazem do výše deseti tisíc korun. V případě řešení správním orgánem hrozí postih až do výše padesáti tisíc korun. Protože se tento nešvar objevuje stále častěji, hlídky při zjištění pachatele udělí pokuty v nejvyšší možné výši. 

Autor: (red)