Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

FOTO: Veteráni se letos vydali po Stopě slánského Oriona již potřinácté

Středa, 9. Květen 2018 08:00

Vyznavači historie motorismu se sjeli ve sváteční den už potřinácté na náměstí ve Velvarech, aby se vydali Stopou slánského Oriona. Stejný název nese závod historických vozidel, který pořádá Václav Bečvář ze Slaného se svými kolegy už roku 2005.

Foto: Jitka Krňanská

Jeho prvotní myšlenkou bylo oživení odkazu slánského výrobce motocyklů slavné značky Orion, které spatřily poprvé světlo světa v dobách první republiky. Velvarské náměstí, kam se sjelo na 150 posádek dobových aut, ožilo v úterý už kolem osmé hodiny.

„Letošní ročník patří k těm rekordním. Svoji zásluhu na tom má krásné počasí a také řada pořadatelů. Kromě automobilových posádek se ve Velvarech sjeli i motocyklisté, kteří mířili na Říp. Někteří přijeli do Velvar z různých koutů republiky. Trasu jsme zvolili tentokrát z Velvar do Slaného přes Lidice do Únětic až do kempu na Džbánu,“ řekl Václav Bečvář. Zároveň sdělil, že závodníci měli letos čtyři zastávky, kde bylo potřeba plnit jak jízdu zručnosti, tak vědomostní otázky a kvízy.

Absolutním vítězem se stal letos Ivo Šarlingr z Pavlíkova se svým motocyklem z roku 1922. Největším krasavcem mezi automobily byl Citroen z roku 1923 majitele Jana Matějky od Okoře.

“Poděkování za organizaci náleží celkem zhruba šestnácti pořadatelům, kteří se podíleli na zdaru celé akce. Rádi bychom poděkovali Městskému úřadu Velvary a Městskému úřadu Slaný, kde nám ochotně vyšli vstříc, abychom na obou náměstích mohli veterány vystavovat,” uzavřel Václav Bečvář.


Autor: (red)