Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Jan Pejša: Musím věřit, že se dáme zdravotně dohromady!

Čtvrtek, 3. Květen 2018 07:40

Jarní fotbalová sezóna letí velkým tempem. Již máme za sebou její polovinu. To je určitě vhodná příležitost, jak k jejímu vyhodnocení, tak k prognózám na zbytek sezóny. Na dotazy odpoví člověk ze všech nejpovolanější, trenér SK Kladno, Jan Pejša.

Musím věřit, že se dáme zdravotně dohromady! (Foto: KL)

Nelze začít jinak než obdobně jako minulé léto či podzim nebo letos na začátku jara. V době, kdy se postupně do tréninku i do utkání začleňují dlouhodobě absentující hráči, se marodka nevyprazdňuje, spíše naopak. Vždyť v Českém Brodu chybělo například hned pět hráčů, kteří na jaře patřili do základní sestavy. Neříkáte si pro sebe, co jsem komu udělal, že je na mě osud tak krutý?

Je to trochu na pousmání nebo lépe řečeno spíš k pláči. Když vidíte, že hráči, kteří byli z důvodu zranění dlouhodobě mimo hru, se zapojují do tréninku a někteří již naskakují do zápasu, a připravujete se, že budete mít k dispozici konečně širší kádr, během jednoho týdne se zraní zase další trojice hráčů. Naštěstí to nejsou těžká zranění, jako měli Mára Tóth, Jirka Růžička, Honza Pechr nebo Honza Procházka, jsou to běžná zranění, spíše krátkodobá, jako natažené svaly, třísla, problémy se zády apod.  Ale bohužel je pravda, že nás zranění pronásledují celou sezónu.

Když si promítnete dosavadní vystoupení na jaře, vyjma posledních dvou zápasů jste hráli převážně s celky, které jsou v dolní polovině tabulky nebo na jejím úplném chvostu. Jak se vám zápasy líbily či nelíbily?

Samozřejmě je důležité, že jsme tyto souboje zvládli. I když to byli tabulkově slabší soupeři, připomeňme si, že třeba Hrobce teď remizovaly na Meteoru Praha, Tatran Rakovník dokázal vyhrát v Hostouni nebo v Ostré, takže nelze mluvit o lehkých soupeřích. Na druhé straně vím, že ne vždy jsme podávali optimální výkony.  Přestože jsme si vytvářeli šance, které kdybychom proměnili, mohli jsme hrát tak, jak jsme chtěli, a soupeři se přizpůsobovali nám, bylo tomu někdy naopak. Určitě se projevil i fakt, že vzhledem k dohrávkám jsme během čtrnácti dní sehráli šest střetnutí, což bylo na některé hráče moc. Začali šetřit síly a zbytečně jsme hráli něco jiného, což mě dost mrzelo.

Nyní přichází náročnější série, která začala již zápasy v Neratovicích nebo v Českém Brodě. V nejbližší době vás čekají atraktivní dva souboje s celky z Kladenska, která jsou v tabulce před Kladnem, mezi tím utkání na jaře dobře hrajících Loun. Jak se těšíte na tato střetnutí, nemáte z nich trochu obavy?

Nemám. Do každého utkání jdeme s přáním ho vyhrát! Může se stát, že to třeba nevyjde, ale musíme tato utkání sehrát tak, že odevzdáme na hřišti maximum. Fotbal je kouzelný v tom, že v něm rozhodují detaily, náhody, a někdy se stane, že štěstěna se přikloní spíše k horší než k lepší straně, jak by logicky vyplívalo z dění na hřišti.

Kladno je zatím na čtvrtém místě s odstupem čtyř bodů na druhý Český Brod a se ztrátou deseti bodů na vedoucí Velvary. Bude prioritou se umístit alespoň na druhé příčce?

Nechci říkat, jestli je to priorita. Naším záměrem je skončit co nejvýše. Jestli to bude druhá či třetí příčka, nedokáži předpovědět. Skončit na stříbrné pozici by zajisté bylo optimální. Uvidíme!

Stále se trápíte s koncovkou. Útočník číslo jedna, Radovan Kroutil, naskočil pouze v prvním jarním střetnutí v Hrobcích, kde dal gól, ale od té doby se v sestavě neobjevil. Jak to vypadá s jeho zdravotním stavem?

Radek by měl začít tento týden trénovat. Máte pravdu, že problémy ho trápily i na podzim, takže prakticky tři čtvrtě sezóny hrajeme bez hrotového útočníka! Aleš Nesládek udělal velký progres ve své kariéře, ale není to typický útočník a kanonýr. Uznávám, že na tomto postu máme hodně velký deficit!

Jistě závěr ročníku 2017 – 2018 hodně ovlivní zdravotní stav hráčů. Jste optimista v tom směru, že se dá mužstvo alespoň v závěru relativně dohromady?

Musím v to věřit! Nechci si stěžovat na velkou marodku. Situace je taková, jaká je. Nejsme Chelsea ani Manchester United, které disponují s kádry třiceti nebo i čtyřiceti hráčů. U nich, když se pár hráčů zraní, naskočí jiní a není to znát. Ale náš kádr je úzký a když několik kluků vypadne, je to bohužel hodně znatelné.

Autor: (rc)