Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Přijďte do Středočeské vědecké knihovny na skupinové bubnování Drum Circle

Úterý, 1. května 2018 11:21

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve ve středu 2. května od půl šesté večer do Velké studovny na skupinové bubnování Drum Circle. Randál v knihovně hned tak nezažijete, proto máte nyní možnost se pořádně vyřádit. Děti jsou vítány. 

Metoda Drum Circle k nám přišla ze Spojených států amerických, kde je populární již od 70. let, ale kořeny komunikace prostřednictvím hudby sahají daleko do historie. Některé národy, například Australané, bubny nepoužívaly, ale setkávání v kruhu, kdy spolu lidé rytmizovali, bylo společné všem kulturám.

Zvuk bubnů již od pradávna pomáhá nalézt vnitřní rovnováhu a uvést nás zpět do harmonie s vesmírem. Tato technika příbuzná muzikoterapii se ve světě využívá jako volnočasová aktivita, prostředek relaxace a redukce stresu, ale také jako forma skupinové terapie, mezi jejíž efekty patří například posílení imunitního systému.

Jak to vypadá v praxi? Účastníci sedící v kruhu hrají na různé druhy perkusních nástrojů, jako jsou bubny, zvonce nebo chřestítka, a to pod vedením facilitátora. Tím bývá zkušený hudebník, který udává rytmus, mění jej, podněcuje a usměrňuje aktivitu účastníků. Facilitátorem pro tento večer bude Petr Šušor, který s projektem Drum Circle již mnoho let objíždí české kraje.

Autor: Jitka Hrušková