Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Zdrogovaný řidič u Slaného ujížděl policistům. Zastavily ho až výstřely

Čtvrtek, 26. Duben 2018 16:50

Automobilová honička, která se ve středu 25. dubna odehrála u Slaného, nápadně připomíná scény z akčního seriálu Kobra 11. Policisté chtěli na silnici I/7 zastavit podezřelé vozidlo. Řidič však začal ujíždět. Zastavit ho donutil až kouř, který z vozidla stoupal poté, co ho prošpikovalo několik kulek z policejního kvéru.

(Ilustrační foto: KL)

Hlídka si po deváté hodině večer na silnici první třídy všimla Volkswagenu Golf, který zjevně řídil policistům dobře známý hříšník. Muži v uniformě se vozidlo pokusili zastavit ke kontrole, jenže dvaačtyřicetiletý řidič za jeho volantem místo brzdy sešlápl plyn a začal ujíždět.

U sjezdu na Tuřany policisté vozidlo předjeli a pokusili se zatarasit mu cestu. Rozjetý šílenec do policejního vozu naboural a jakmile hlídka vystoupila z auta, začal couvat, otočil se a pokračoval ve zběsilé jízdě.

Policisté se ho nejprve pokusili zastavit pod hrozbou namířené zbraně. Když nereagoval, přišly na řadu varovné výstřely. Ani ty však šoféra nedonutily zastavit. Proto začala hlídka střílet do vozidla, ze kterého se zanedlouho začalo kouřit.

Řidič i spolujezdec tak byli nuceni vystoupit a vběhnout policistům rovnou do náruče. To už prostřílené auto hořelo.

Podezření hlídky se při provedené lustraci potvrdilo. Za volantem Volkswagenu seděl dvaačtyřicetiletý muž, který má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. To už policisté věděli. Překvapilo je ale zjištění, že je muž odsouzený a nenastoupil k výkonu trestu. Aby toho nebylo málo, provedený test na drogy u řidiče vyšel s pozitivním výsledkem.

„Policisté muže eskortovali do cely. Vyšetřovatelé s ním nyní zahájí trestní stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí a násilí proti úřední osobě,“ informovala Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)