Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

VIDEO: V Lidicích vznikl Záhon republiky, první růži do něj zasadil německý velvyslanec

Čtvrtek, 26. Duben 2018 06:20

Velvyslanec Spolkové republiky Německo v České republice Christoph Israng zasadil v pondělí v Růžovém sadě první růži do nově vznikajícího Záhonu republiky, který Památník Lidice založil ke 100. výročí vzniku samostatného Československa.V letošním roce se slaví 100. výročí vzniku Československé republiky a Památník Lidice se rozhodl v Růžovém sadu založit „Záhon republiky“, ve kterém se vysázejí nové růžové keře k připomenutí tohoto významného výročí. Lidický Růžový sad je jedním z největších rozárií na světě a v současnosti zde roste více než 24.000 keřů v 240 odrůdách.

První růži do „Záhonu republiky“ přijel zasadit velvyslanec Spolkové republiky Německo, J. E. Dr. Chritoph Israng. Ten do Lidic přivezl celkem 10 růžových keřů z odrůdy Grafin Diana – purpurová, které věnoval Insel Mainau. Společně s ním symbolicky keř zasadily také ředitelka Památníku Lidice Martina Lehmannová a náměstkyně ministra kultury Anna Matoušková. V průběhu roku budou následovat další růže a celkový počet keřů v „Záhonu republiky“ by měl dosáhnout symbolického čísla 100. 

Autor: (red)