Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Krádeži okapů v Kladně zamezili až přivolaní strážníci

Neděle, 22. Duben 2018 09:00

Případ pokusu o krádež okapů se stal ve středu večer. Díky všímavosti asistenta prevence kriminality, který jej odhalil a zavolal strážníky, nebyla část domu odcizena.

Krádeži okapů v Kladně zamezili až přivolaní strážníci (Foto: MP Kladno)

„Na místo vyjela hlídka strážníků. Ti v blízkosti domu zjistili muže, vedle kterého ležel na zemi okap. Muž začal strážníkům tvrdit, že zde čeká na svou tetu a o okapu nic neví, ale že ve křoví viděl schovaného nějakého člověka,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí městské policie Alena Purkytová.

„Na výzvu strážníků z křoví vylezl další muž. Hlídce hned začal vysvětlovat, že si odskočil pouze na toaletu a že nářadí, které se na místě nachází, tam už leželo. Jeden ze strážníků proto prohlédl křoví a zjistil, že se v něm nachází pilka na železo a další nástroje,“ uzavřela mluvčí Purkytová.

Oba nenechavce hlídka vyzvala, aby setrvali na místě a přivolala Policii České republiky. Muži zákona si výtečníky převzali k dalšímu šetření.

Autor: (red)