Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Sedmička Alpiqu do sítě odevzdaných hokejbalistů Mostu

Sobota, 21. Duben 2018 17:23

Rozlučka se základní částí Crossdock extraligy se hráčům Alpiqu Kladno vydařila na jedničku. Po jednoznačném výkonu rozdrtili Rondo Most 7:0, když střelecky zazářil talentovaný Jaroslav Procházka.

Foto: KL

Alpiq Kladno – Rondo Most  7:0  (3:0, 2:0, 2:0)                                                                 

Poslední utkání základní části začal Alpiq velmi dobře, když hned v úvodu se dostali domácí do vedení zásluho Kohouta. Most se snažil kontrovat, ale gólman Jirotka prokazoval svoje kvality. O výsledku prakticky rozhodlo sedmdesát pět vteřin na přelomu desáté minuty. Nejdříve Procházka a potom po něm Pražák se od mantinelu dostali mezi kruhy a střelami do šibenice zvýšili na tříbrankový rozdíl.

Do druhé třetiny Most vystřídal brankáře. Místo Bréma přišel Tyl a hned byl v permanenci po střelách kladenských hráčů. Ale pak přišla kombinace domácích po ose Pražák, Zmeškal a střílející Haisman a Alpiq si připsal další zásah. Možnost dalšího navýšení sice svěřenci trenéra Kadlece promarnili, když nevyužili početní výhodu dvou hráčů v délce sedmdesáti sedmi vteřin, kdy kraloval gólman Tyl, ale těsně před odchodem do kabin přece jen kapituloval po ráně nadějného talenta Procházky.

Rondo chtělo dosáhnout alespoň čestného úspěchu, ale v pohodě hrající Středočeši hosty do blízkosti své branky nepouštěli. Naopak svojí gólovou sbírku chtěli rozšířit. Překážkou jim však byl velmi dobře chytající mostecký brankář, který vytáhl parádní zákrok při bombě Barnošáka. Po brejku neuspěl ani Kohout. Půltucet branek v mostecké síti dokončil střelou z otočky Daniel Hnízdil. Konečný brankový účet zakončil hattrickem střelecky disponovaný Procházka.

„Byl to poslední zápas základní části. Vstřelili jsme sedm gólů a žádný neinkasovali. Soupeř nás moc před play – off neprověřil, ale určitě pro mužstvo je důležité, že jsme na vyřazovací boje dobře připraveni,“ komentuje střetnutí asistent trenéra Milan Maršner. „Tři góly Jardy Procházky, první v extralize, jsou určitě důležité pro jeho sebevědomí a další kariéru. Také čisté konto Honzy Jirotky je velmi dobré před rozhodujícími boji.“

Branky: 1. Kohout (Nosek, Novák), 10. Procházka (D. Hnízdil), 12. Pražák (Šíma, Šrámek), 19. Haisman (Zmeškal, Pražák), 30. Procházka (Kohout, Nosek), 40. D. Hnízdil (Špaček), 42. Procházka (Kohout, Zmeškal). Rozhodčí: Kettner – Záhora. Vyloučení:2:4, přesilovky: 1:0, oslabení: 0:0.

Sestava: Jirotka – Soukup, Hrabár, Novák, Voráček, Haisman, Dědič – Špaček, Procházka, D. Hnízdil – Barnošák, Nosek, Kohout – Pražák, Šíma, Šrámek – Zmeškal.

Autor: (rc)