Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Středočeská vědecká knihovna zve na literárně hudební večer

Středa, 18. dubna 2018 07:00

Trio HERna vystupuje ve složení Honza Kasalický (kytara, zpěv), René Inquort (baskytara, kytara, loutna, zpěv), Eva Chalupová (cajon, perkuse, zpěv). Odtud název kapely (HER – Honza, Eva, René). Mária Urbanová v tento večer vystoupí coby zpívající host.

Středočeská vědecká knihovna (Foto: KL)

HERna hraje a zpívá autorskou tvorbu v aranžmá pro akustickou kytaru, baskytaru a cajon, případně v alternaci loutny a také jiných perkusních udělátek. Stylem se pohybuje na pomezí jazzu, latiny, folku a šansonu.  Písně nejsou závažné, zachmuřené či niterně rozervané, triu je blízká poezie všedního dne, nadsázka, sebeironie a v některých písních také zdánlivě nesmyslný abstraktní jazyk příhodně zpívatelných hlásek a slabik.

První poetické kousky a drobné prózy Reného Inquorta začaly vznikat již v jeho rozjitřeném jinošském věku. Dvě básnické sbírky v 1995 a 1996 získaly v Literární soutěži Šrámkovy Sobotky první cenu v kategorii od 15 do 26 let.  V dalších letech příležitostně publikoval v časopisech pro zavedené i nezavedené autory, předčítal při vhodných příležitostech mezi přáteli či během různých literárních a hudebních produkcí, jichž byl spolutvůrcem. Jak invence přichází a odchází, píše nadále poezii, texty k písním a povídky.

Biografický povídkový soubor JÉ, ER a PRADĚDEČEK s podtitulem Příběhy zaváté buráčím prachem napsal a vlastním nákladem vydal spolu se starším bratrem Jirkou v roce 1999 coby rozloučení s druhým tisíciletím.

Vstup na akci, která se koná ve velké studovně již ve čtvrtek od 19 hodin, je zdarma.

Autor: Jitka Hrušková