Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Cestovatel, fotograf, bluesman a spisovatel Matěj Ptaszek bude besedovat v Kladně

Úterý, 17. dubna 2018 07:50

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve na besedu s cestovatelem, fotografem, bluesmanem a spisovatelem Matějem Ptaszkem. Cestopisná beseda se uskuteční již zítra, tedy 18. dubna od 17:30 hodin ve Velké studovně.

Cestovatel, fotograf, bluesman a spisovatel Matěj Ptaszek bude besedovat v Kladně (Foto: Archiv Matěje Ptaszka)

Matěj Ptaszek je prvním Evropanem, který strávil coby spisovatel a bluesový hudebník více než dvacet měsíců v divokém kolumbijském departamentu Antioquia. Zatímco o víkendech hrával blues po medellínských hospodách, ve všedních dnech žil v Concepciónu, poslední tradiční kovbojské vesnici celého hispánského světa, kde intenzivně pracoval na svých cestopisech.

Jaké je to ocitnout se uprostřed nefalšované divočiny? Jaké to je být akceptován drsnými horskými kovboji, kteří mezi sebe jen tak někoho nepřijmou? Jaké pocity vás svírají, když se nacházíte na území neblaze proslulé gerily FARC, mimo kontrolu vlády? Co se vám honí hlavou, když v horách narazíte na opravdového zlatokopa, který rýžuje drahý kov v řece jako z románu Jacka Londona? Na to vše se můžete zeptat Matěje Ptaszka osobně. Připravte se na vzrušující besedu s dobrodruhem.

Matěj Ptaszek o svém dobrodružství napsal dvě knihy „Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi“ a „Reportáže z rozervaného ráje“.  Českému publiku je však rovněž znám jako člen skupiny Dobré ráno blues band a zároveň je autorem oceňované učebnice „Škola hry na foukací harmoniku“.

Autor: Jitka Hrušková