Ze Sudoměřic se vrátili hokejbalisté Alpiqu s prázdnou kapsou

Sobota, 14. dubna 2018 15:40

Hráči Alpiqu Kladno nesplnili roli favorita. Na hřišti týmu SK Sudoměřice sice vyhráli první patnáctiminutovku, ale domácí třemi góly dokázali obrátit výsledek ve svůj prospěch a zvítězili 3:1.

Ilustrační foto: KL

SK Sudoměřice – Alpiq Kladno  3:1  (0:1, 1:0, 2:0)

Až na moravsko-slovenské pomezí, konkrétně na Slovácko vyjeli hokejbalisté Alpiqu Kladno, aby se pokusili získat body na hřišti nevyzpytatelných a nebezpečných Sudoměřic. Začátek se hostům povedl na jedničku. Dostali domácí celek pod tlak, vsítili úvodní branku a mohli přidat i další, ale gólman Dekány Sudoměřice podržel.

Ve druhé části se však najednou začal podstatně více osmělovat domácí tým. Hodně mu pomohl vyrovnávací gól, který vsítil Jarolím. O dvě minuty později se strhla menší rvačka, za kterou Michal Tóth a Soukup dostali dvouminutové tresty, ale Šícha byl za zákrok do oblasti hlavy a krku vyloučen do konce střetnutí. Pětiminutovou přesilovou hru domácí nevyužili, protože všechny příležitosti pochytal velmi dobře chytající Hájek.

Na začátku poslední třetiny byl vyloučen hostující Procházka a domácí početní výhodu využili. Milan Tóth připravil ideální střeleckou pozici pro Kalužu, který překonal Hájka. Pět minut před koncem byl podražen v gólové šanci Fraňo. Výhodu trestného střílení však zmíněný Fraňo neproměnil, protože kladenský brankář vytáhl parádní zákrok. O minutu později si vzal trenér Kadlec oddechový čas. Místo vyrovnání však přišla chyba v kladenské rozehrávce a Sudoměřice „uhodily“ potřetí. Fraňo našel Martina Hujsu, který definitivně rozhodl o výhře domácích. V poslední minutě ještě Alpiq zkusil hru bez gólmana, ale bez efektu.

„Vstup jsme měli podle našich představ. Domácí se pouze bránili a mohli jsme vést klidně 3:0, ale vsítili jsme jen jeden gól. Potom zřejmě vypnuli někde proud! Naši hráči absolutně přestali hrát a skromný domácí celek svojí příkladnou bojovností získal naprosto zasloužené vítězství,“ nehovořilo se dobře kouči Drahomíru Kadlecovi.“ Doufám, že naši hráči dostali od soupeře patřičnou lekci, jak se mají hrát utkání, zvláště v play – off, které nás brzy čeká.“

Branky: 18. Jarolím (Milan Hujsa), 34. Kaluža (M. Tóth), 44. Martin Hujsa  (Fraňo)- 7. Pražák (Novák, Dědič). Rozhodčí: M. Škrobák – R. Škrobák. Vyloučení:1:2, navíc Šícha (Kladno) 5 minut + DKU, přesilovky:1:0, oslabení: 0:0.

Sestava: Hájek – Soukup, Hrabár, Novák, Voráček, Dědič, Haisman –  Štěpánik, Špaček, Pražák – Šícha, Šíma, Šrámek – Barnošák, Procházka, Kohout – Zmeškal.