Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Středočeští cizinečtí policisté odhalili na stavbě satelitu 19 dělníků bez pracovního povolení

Sobota, 14. Duben 2018 09:00

Ve středu se středočeští cizinečtí policisté společně s policejními psovody zapojili do akce s krycím názvem Bažantnice. Při té se zaměřili na kontrolu pobytového režimu cizinců, dodržování povinností stanovených zákonem o pobytu cizinců na území České republiky, na odhalování nelegálního zaměstnávání, pátrání po hledaných nebo pohřešovaných osobách a věcech i na předcházení ilegální migraci.

Středočeští cizinečtí policisté odhalili na stavbě satelitu 19 dělníků bez pracovního povolení (Foto: PČR)

„Téměř dvacet cizineckých policistů z Kladna, Nymburka a Příbrami kontrolovalo cizince pracující v satelitu obce na stavbě bytových domů. Jelikož se jednalo o rozsáhlou lokalitu, jedna z hlídek nejprve vytipovala staveniště, kde by se mohli nacházet nelegální zaměstnanci. Následně na místo dorazili další policisté, kteří se již zaměřili na vytipované osoby,“ řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Mnozí z kontrolovaných nechtěli nejprve s policisty spolupracovat, několik osob se dokonce snažilo z místa utéct do přilehlého lesa. Na útěk aktivně zareagovali jak cizinečtí policisté, tak přítomní psovodi se svými čtyřnohými parťáky a všechny muže se ve chvíli podařilo zadržet. Po tomto incidentu se další cizinci nechali dobrovolně zkontrolovat,“ dodala mluvčí Nováková.

Policisté prověřili celkem dvaadvacet cizinců a u devatenácti z nich zjistili porušení zákona. Následně byly tyto osoby zajištěny a zahájeno správní řízení ve věci vyhoštění z důvodu zaměstnání bez pracovního povolení. Jeden muž putoval do Záchytného zařízení pro cizince a jedna osoba je podezřelá z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Autor: (red)