Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Policisté dopadli lékárnici z Kladenska, která zásobovala drogové výrobce

Pátek, 13. Duben 2018 19:35

Hon na drogové výrobce a dealery pokračuje. Policisté zadrželi pětačtyřicetiletou farmaceutku, která v lékárně na Kladensku, kde pracovala, kradla léky. Jejich následným prodejem si přivydělala přibližně 400 tisíc korun. Nyní jí hrozí až deset let za mřížemi.

Policisté dopadli lékárnici z Kladenska, která zásobovala drogové výrobce (Foto: PČR)

Ve čtvrtek 12. dubna v odpoledních hodinách kriminalisté z protidrogového oddělení zadrželi pětačtyřicetiletou farmaceutku. Zaměstnankyně jedné z kladenských lékáren od roku 2016 do současné doby prodávala přes internet léky ze seznamu omamných a psychotropních látek, které jsou pouze na lékařský předpis.

Medikamenty kradla ve svém zaměstnání. Podle potřeby upravovala počty příjmů a výdajů léků tak, aby její zaměstnavatel nepojal podezření, že mu v lékárně něco chybí. Odcizená léčiva zasílala na dobírku prostřednictvím České pošty stálým zákazníkům do všech koutů České republiky. Takto si vydělala zhruba 400 tisíc korun.

Ještě před zadržením podezřelé policisté na základě příkazu Okresního soudu v Kladně otevřeli čtyři zásilky, které dealerka odeslala. V balíčcích našli na 200 tablet různých léčiv. Podobné množství prášků u sebe žena měla i v době zadržení.

„Kriminalisté ženu obvinili ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Dále byla obviněna z pokračujícího zločinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty, za což jí hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let. Obviněná nebyla v minulosti trestána. Po zadržení s vyšetřovateli spolupracovala, proto je vyšetřována na svobodě,“ informovala Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)