Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO 3. otevřené mistrovství ČR Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

V Kladně naboural opilec. Policistům slíbil půl milionu a dovolenou, když ho pustí

Pátek, 13. Duben 2018 07:40

Sedmadvacetiletý muž z Kladna v opilosti způsobil nehodu, od které ujel. Zodpovědnosti se pokusil zbavit uplacením policistů, čímž si zadělal na ještě větší malér. Hrozí mu až šest let za mřížemi.

V Kladně naboural opilec. Policistům slíbil půl milionu a dovolenou, když ho pustí (Ilustrační foto: KL)

Obviněný muž v úterý 10. dubna odpoledne v Pražské ulici nedodržel bezpečnou vzdálenost mezi vozidly a narazil do před ním jedoucího automobilu. Z místa střetu ujel, aniž by se ohlédl.

Bezprostředně po nahlášení nehody policisté vypátrali jejího viníka v Dlouhé ulici. Na místě provedená dechová zkouška prozradila, proč muž od nehody ujel. Nadýchal totiž až 2,51 promile.

Při transportu do nemocnice, kde se měl podrobit odběru biologického materiálu, se pokusil z průšvihu vyváznout. Nabízel hlídce výměnu peněz za svobodu. Nejprve zkusil 10 tisícovek, postupně se dopracoval až na půl milionu pro každého policistu plus zahraniční dovolenou pro ně i jejich rodiny. S pochopením se ale nesetkal a zdá se, že na svobodu se jen tak nedostane.

„Vyšetřovatelka kriminální policie zahájila trestní stíhání sedmadvacetiletého muže z Kladna pro zločin podplácení, za což mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až šest let,“ potvrdila Listům policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)