Rytíři si odváží z Litvínova tři veledůležité body!

Neděle, 8. dubna 2018 18:10

Kladenští hokejisté poprvé uspěli v baráži na hřišti soupeře. Rytíři po velmi dobrém výkonu zvítězili na ledě extraligové Vervy Litvínov 2:1 a dál mohou reálně snít o nejvyšší soutěži.

Ilustrační foto: KL

Verva Litvínov – Rytíři Kladno   1:2   (1:1, 0:0, 0:1)

Poslední zápas první poloviny baráže začal pro Rytíře vyloučením Kloze. Na trestné lavici vydržel celé dvě minuty i z toho důvodu, že příležitost Hübla Cikánek vyrazil. Podobně dopadli při přesilovce trvající dokonce čtyři minuty i hosté, když nebezpečnou střelu Kubíka zlikvidoval brankář Petrásek. Hra byla hodně vyrovnaná. První gólovou příležitost měl aktivní Hübl, který jel osamocen na kladenského gólmana, jenž však předvedl perfektní zákrok.  Do vedení šli nakonec Středočeši, když využili přesilovku. Již po dvaceti vteřinách Tůma ranou z levého kruhu prostřelil strážce litvínovské svatyně. Ovšem za necelou půlminutu bylo srovnáno. Lukeš zápěstím trefil levou šibenici branky. Do konce první třetiny nic nezměnila ani hra ve čtyřech na každé straně.

Skóre mohl na začátku druhé části změnit Machač, jenž po brejku ujížděl na Petráska, ale i ten prokázal velkou formu a jeho střelu chytil. V další fázi třetiny byli aktivnější domácí, ale Řehoř, Hunkes ani Jurčík neuspěli. Tlak Litvínova však postupně narůstal a příležitost se pro něj naskytla při vyloučení Repeho. Kladenská obrana v čele s Cikánkem však puk do branky nepustila.

Poslední dějství začalo početní výhodou Rytířů. Výsledkem byla bomba Pekra, ale v brance byl připraven Petrásek. Podobně si vedl i Cikánek, který se musel pořádně ohánět v oslabení, ale Hübl ani Trávníček neuspěli. Oba týmy se snažily vsítit branku, která by mohla být rozhodující pro osud celého střetnutí. Ale gólmani byli dlouho proti a útočící hráči nemohli najít ten správný recept na jejich pokoření. Nakonec uspěli hosté zásluhou Kubíka, jenž šest minut před závěrečnou sirénou našel cestu mezi obránci Litvínova a jednou rukou zakončil k tyči. Platnost gólu musel potvrdit videorozhodčí.  Verva se o chvíli později dostala do další svízelné situace, když byla nucena hrát ve čtyřech. Kritickou chvíli domácí přečkali bez inkasovaného gólu. Kladeňáci se zbytečně nezatáhli, nechtěli dostat Vervu do náporu. Dvě minuty před koncem odvolali domácí trenéři brankáře a začali hrát power – play. Nervózní Litvínov se nakonec neprosadil a Rytíři si tak vezou domů nesmírně cenné tři body!

„Kluci šli do utkání s nesmírným zanícením, padali do střel. Musím však přiznat, že jsme měli velké štěstí a body nám vychytal Cikánek,“ ohlíží se za vydařeným utkáním kouč Pavel Patera. „Pochválit však musím všechny hráče. Jsem rád, že jsme Litvínovu vrátili prohru. Doma jsme měli smůlu my, teď jí měla Verva, tak je to asi spravedlivé.“

Branky: 17. Lukeš (Hübl, Hunkes) – 16. Tůma (Kubík, Kaut), 54. Kubík (Svedlund). Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Hynek, Zika. Vyloučení: 6 :4 navíc Trávníček (Litvínov) 10 minut, využití: 0:1, oslabení: 0:0. Diváci:  5846.

Sestava:  Cikánek – Štich, Zelingr, Lenďák, Kehar, Repe, Svedlund, Matula – Kružík, Kaut, Redlich – Kloz, Kubík, Tůma – Bláha, Machač, Zikmund – Pekr, Přikryl, Strnad.

1. pozvánka

Kam o víkendu, kultura, sport, zábava i poučení to a více najdete v naší nabídce

2. krimi

Kladenští policisté se zapojili do celorepublikového projektu „Řídím, piju nealko pivo“

Vydejte se už v sobotu historickým vlakem po Švestkové dráze s Výtopnou Slaný

4. info z radnice

Turistickou sezónu v rámci celého regionu zahájí už v sobotu ve Slaném

5. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

7. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

8. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

9. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

10. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

11. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol