Sobota, 7. dubna 2018 13:26

Kladenští hokejbalisté prožili pořádné drama. Alpiq po obrovské bitvě zdolal HBC Hradec Králové nejtěsnějším poměrem 4:3, když hlavními hrdiny byl brankář Jirotka a velké štěstí.

Alpiq Kladno – HBC Hradec Králové 1988  4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Po ostudné prohře 0:7 na podzim v Hradci Králové, měl pochopitelně Alpiq velkou motivaci Východočeši porazit. Již po necelé minutě šli domácí do vedení, když využili ranou Dědiče od modré přesilovou hru. Stejně úspěšně ve hře pět proti čtyřem si počínal i soupeř, když po ostřelování branky se prosadil Šimůnek. Hosté měli v dalších minutách více ze hry, Jirotka se vyznamenal hlavně při velké příležitosti nestora hostů Nováka. Kladno se dostalo znovu do vedení, když v rohu hřiště Šícha přetlačil hradeckého obránce a přesnou nahrávkou našel Pražáka, který překonal brankáře Biegla. Pak hosté mohli srovnat při další početní výhodě, ale Jirotka zářil.

Druhá třetina začala vyloučeními na obou stranách, ale gól padl až při hře pět na pět, kdy kladenského brankáře překonal zkušený Bacovský tečí střely Nováka. Hradec opět působil velmi aktivním dojmem. Prakticky z protiútoku se dostal do šance Kohout, ale špatně zakončil. Alpiq se však přece prosadil znovu do vedení potom, co Hrabár využil druhou početní výhodu domácího celku.

Když na začátku závěrečné patnáctiminutovky Barnošák „uklidil“ do sítě míček po střele Soukupa, zdálo se, že se Kladeňáci definitivně uklidnili, zvláště když defenzíva opět perfektně pracovala při oslabení. Ovšem sotva byl stav hráčů na hřišti srovnaný, přišla špatná rozehrávka domácích, kdy se k míčku dostal hostující Šimůnek a ranou bez přípravy snížil na rozdíl branky. To nebylo všechno. Hrabica svým faulem utlumil snahu Hradce Králové, ale hosté se ubránili a o chvíli později po obrovské chybě šli hned tři hráči hostů na osamělého Jirotku. Ten předvedl fantastický zákrok po zakončení Bacovského. V drtivém tlaku Východočeši ani při power – play nakonec nestačili vyrovnat a Alpiq s velkým štěstím získal tři body.

„Bylo to utkání s parametry play – off. Myslím si, že při stejném počtu hráčů jsme byli lepší, ale chybělo účinné zakončení,“ říká asistent trenéra Jaroslav Procházka. „Ve třetí třetině nás hodně podržel Honza Jirotka, kdy jsme udělali v defenzívě dvě hrubé chyby. Ale jinak musíme hráčům poděkovat za přístup a nasazení. Doufáme, že tomu tak bude i nadále.“

Branky: 1. Dědič (Šícha), 9. Pražák (Šícha), 28. Hrabár (Šíma, Haisman), 31. Barnošák (Soukup, Šrámek) – 4. Šimůnek (Ježek, Šimek). 21. Bacovský (Novák, Fišer, 36. Šimůnek (Tesař, Ježek). Rozhodčí: Pleško – Ptáček. Vyloučení:6:6, přesilovky: 2:1, oslabení: 0:0.

Sestava: Jirotka – Soukup, Voráček, Haisman Hrabár, Dědič, Novák – Štěpánik, Šcha, Kohout – Procházka, Šíma, Pražák – Barnošák, Špaček, Šrámek.

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol