Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Čtenářka Listů se v otevřeném dopise opřela do kladenského politika Lukáše Hanese

Pátek, 6. Duben 2018 17:04

Kladenské listy v minulých dnech obdržely otevřený dopis, ve kterém čtenářka Jana Železná zpochybňuje praktiky politika Lukáše Hanese, jeho THE Kladno a celé kladenské ODS. Text v původní necenzurované verzi nyní publikujeme spolu s vyjádřeními pana Hanese a Kladenských listů.

Lukáš Hanes (Zdroj: Facebook Lukáše Hanese)

Vážená redakce Kladenských listů,

právě na mě zase vyskočil na Facebooku příspěvek pana Hanese, který zásobuje veřejný prostor svými nevyžádanými výlevy. Rozčiluje mě to a vím, že je marné se s ním pouštět do boje přes sociální sítě, protože vždycky když se o to někdo pokusí, tak je zasypaný vulgaritami a výhrůžkami jeho fanoušků nebo ho rovnou zablokuje. Rozčiluje mě, jak někdo může mít drzost takhle lhát a ještě živit družinu sprostých přitakávačů. Obracím se proto na vás, protože vás považuji za médium, které v rámci slušnosti dává prostor všem zúčastněným stranám.

Pokud to ještě někdo neví, tak musím potvrdit, neboť jsem u toho několikrát byla, že profily The Kladno a Kladno to je to město jsou dílem Lukáše Hanese. Proto jsou příspěvky na těchto profilech nejen cítit sebestředností pana Hanese, ale i jeho spojením s kladenskou  ODS, navíc jsou na hony cítit předvolebním populismem. Jeho hlavním motem je kydat špínu na všechny okolo sebe.

Proč se všechny lži šíří přes profil The Kladno a Kladno to je to město, když je jasné, že jsou dílem ODS? Proč se to nejmenuje na rovinu ODS Kladno? To by asi pan Hanes tak vesele nemohl lhát, kdyby musel vystupovat sám za sebe nebo za svoji stranu.

Před volbami je jasné, že se chce dostat na radnici a brát tučné peníze nejlépe úplně bez práce, protože té, jak ho znám, není schopný.  Ale i to by měl dělat aspoň trochu férově. Je jak komunisté, kteří se schovávali za lid. Pan Hanes se stejně schovává za takzvané Kladeňáky. Já ale na Kladně žiji už od narození a vím, jak se tady věci mají. Zatím mi slouží docela i paměť, takže poznám když mi někdo lže. Na tvrzení pana Hanese proto mám svůj názor a pochybuji o tom, že žije nebo někdy žil ve stejném městě jako já.  Typickým příkladem je jeho “reportáž” o silnicích. Snaží se nám říci, že za všechny díry ve vozovkách může současné vedení města a že se zničily za poslední čtyři roky. To ale není, a ani z logiky věci nemůže být pravda. Jako Kladeňačka vím, že se spousta věcí za poslední dobu opravilo. Naopak silnice, které se látaly za dob ODS se rychle rozpadají a zasloužily by si předělání. Proč se nikdo pana Hanese nezeptá, jak je možné, že se nově a nákladně opravené silnice rozpadly během pěti let do současné podoby? Byly tehdejší opravy udělány opravdu poctivě?

Docela také chápu vedení města, které nedávno dalo cedulemi najevo, že děravé silnice, o nichž mluví pan Hanes, spravuje kraj a ne Kladno. Nebo nám v tom lže město?

Myslím, že město se nyní stará o majetek poctivě. Je to vidět třeba na divadle, v centru města i jinde, třeba na Sletišti i jinde. Jak to vidím, byla to ODS, která nechala spoustu věcí zchátrat – příkladem je třeba stadion, který se za jejich vlády draze opravoval a teď, po pár letech, drží jen silou vůle.

Příspěvky na The Kladno a Kladno to  je to město jsou podle mě už naprosto za hranou. Přetekla poslední kapka, proto jsem se vám rozhodla napsat. Tohle anonymní lhaní, kdy si může pan Hanes a ODS vymýšlet co chce, to se mi nelíbí. Uráží mě to jako Kladeňačku, ale i jako člověka, který jednal vždycky na rovinu. Urážet může opilec nepřítomného souseda v hospodě, ale pak se nesmí divit když od něj nějakou schytá. Snad se na mě nebudete za tento e-mail zlobit, ale už mě to rozčiluje a kalich trpělivost už přetekl natolik, že jsem měla potřebu se podělit o svůj pohled na věc. Navíc podobně naštvaných je už hodně mých kamarádů a známých.

S pozdravem,

Jana Železná

Vyjádření Lukáše Hanese

Je mi líto, že se redakce Kladenských listů propůjčuje k šíření ničím nepodložených lží a pomluv. Navrhl jsem, abychom se s pisatelkou emailu v redakci sešli, kde by mohla svá tvrzení něčím doložit, ta setkání odmítla.

Pana redaktora Výborčíka jsem informoval o tom, že uvedené informace nejsou pravdivé, pokud je bude budou Kladenské listy (Tisková agentura Kladno, s.r.o.)  publikovat, jedná se dle mého názoru o šíření pomluvy. Na můj dotaz, jak byla ověřena identita pisatele uvedeného mailu, mi bylo sděleno, že pan Výborčík považuje identitu za ověřenou tím, že pisatelka komunikuje po emailu. Podle pana Výborčíka platí, co je psáno, to je dáno.

Abych mohl náležitě reagovat, požádal jsem v pátek pana redaktora Výborčíka o to, zda bych mohl dostat na reakci čas do pondělí. Pan Výborčík mi následně sdělil, že článek potřebuje vydat v pátek odpoledne.  Jakou informační hodnotu má sdělení, které mají Kladenské listy potřebu zveřejnit a zda bylo opravdu nutné článek zveřejnit bez toho, aby člověk kterého se sdělení týká, dostal čas na adekvátní reakci, nechť posoudí čtenář sám.

Pokud jde o mou kritiku počínání radnice, pod svá tvrzení se vždy podepisuji. Je zajímavé, že se podobné články začaly objevovat v době kdy jsem podle zákona 106 magistrát města Kladna a městské firmy požádal o seznamy přijatých faktur, tedy informace o tom, za co město a městské firmy utrácí naše peníze. Odpovědi města jsem se nedočkal, místo toho se mě kdosi, většinou anonymně bez jakýchkoliv důkazů snaží očerňovat.

Lukáš Hanes

Vyjádření Kladenských listů

Pan Hanes vyjadřuje lítost nad tím, že se Kladenské listy propůjčují k šíření lží. S tímto tvrzením zásadně nesouhlasíme. Kladenské listy reflektovaly v uplynulých týdnech stupňující se napětí okolo osoby pana Hanese, na jehož adresu se na různých internetových portálech a sociálních sítích sesypala vlna kritiky. Ve chvíli, kdy Listy obdržely e-mail paní Železné, rozhodly se dát panu Hanesovi prostor k vyjádření. Namísto věcné a konstruktivní odpovědi se redaktorovi Martinu Víborčíkovi dostalo pouze útoků na jeho praktiky. Pan Hanes tvrdí, že Kladenské listy šíří pomluvu a lživou informaci. Tak to ovšem není. Jedná se o tvrzení proti tvrzení. Kladenské listy považovaly za spravedlivé kontaktovat pana Hanese s žádostí o reakci. Nejedná se o šíření lží, ale subjektivních názorů a tvrzení pisatelky, které pan Hanes dostal šanci dle libosti rozporovat. Namísto snahy o vysvětlení popsaných problémů zpochybnil existenci autorky e-mailu a kritizoval praktiky redakce, která se na něj obrátila s dobrým úmyslem. Je nám líto, že pan Hanes nepochopil situaci a nevyužil šance věcně se obhájit, případně pouze odváděl pozornost od hlavního problému.

Reakce Martina Víborčíka

Pan Hanes byl s obsahem dopisu srozuměn už ve čtvrtek 5. dubna. Dostal ihned možnost reagovat prostřednictvím mailu či telefonu. Vyžádal si schůzi s paní Železnou, kterou jsem se mu pokusil zprostředkovat. Ona bohužel odmítla. Proto jsem se s ním následujícího dne sešel osobně alespoň já, abych se mu pokusil vysvětlit situaci. Při osobní schůzi znovu dostal prostor k vyjádření, které se rozhodl opětovně odložit. Slíbil, že své stanovisko sepíše a zašle prostřednictvím e-mailu, aby mohl článek s jeho adekvátní reakcí vyjít. Při komunikaci s politiky a mluvčími jsem zvyklý na odpovědi bezprostřední, případně v řádu hodin. Namísto takové odpovědi se mi dostalo urážek v reakci, která se vůbec nedrží hlavního tématu. Co se původu Jany Železné týká, nemohu potvrdit ani vyvrátit její existenci. Pouze vím, že se mnou komunikovala prostřednictvím internetu. Podle mého názoru ale nejde ani tolik o původ autorky, jako spíš o obsah textu. K tomu se však pan Hanes prakticky nevyjádřil.

 


 1. krimi

  Nezabezpečené domácnosti se stávají nejsnazším cílem zlodějů

 2. pozvánka

  Pozvánka na kulturní program Ateliéru na únor 2019

 3. foto

  FOTO: Na škole E. Beneše v Kladně si připomněli odkaz Jana Palacha

 4. krimi

  Žena z Kladna málem přišla o boty, zachránil jí je manžel

 5. sport

  V Kladně by mohla vzniknout pumptracková dráha pro cyklisty

 6. krimi

  Kladenští strážníci zažili rušný víkend

 7. pozvánka

  Hornický skanzen Mayrau hostí výstavu industriálních fotografií Viktora Máchy

 8. krimi

  Policisté v Kačici zastavili vyhoštěného cizince, řídil pod vlivem drog

 9. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 10. zprávy

  V Kladně bude Středočeský kraj podporovat studium praktických sester

 11. pozvánka

  Do kladenského kina Sokol přiletí legendární E.T. – Mimozemšťan

 12. pozvánka

  Celosvětově uznávaná hra bude mít českou premiéru v Kladně

 13. krimi

  Policejní pes z Kladna pomohl dopadnout recidivistu

 14. pozvánka

  FOTO: Žáci kladenské školy 1. KSPA vystavují svá díla v Centralu

 15. zprávy

  Vedení Kladna opětovně jednalo s investorem o budoucnosti Růžového pole

 16. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 17. zprávy

  Kladenské gymnázium získalo třetí místo v soutěži o bezpečném internetu

 18. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 19. foto

  FOTO: U Pcher na Kladensku havarovalo osobní auto, řidič na místě zahynul

 20. zprávy

  Kladenští policisté přijímají posily do svých řad