Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Středočeská vědecká knihovna zve na přednášku o učení cizích jazyků

Úterý, 3. dubna 2018 10:05

Znalost více cizích jazyků je dnes velmi ceněnou dovedností a alespoň pasivní znalost dalšího jazyka je takřka nezbytná. Než se však člověk naučí pohotově komunikovat v cizím jazyce, tak ho čeká poměrně obtížná cesta. Na ní může narazit na spoustu nástrah, které jej v lepším případě mohou zpomalit, v horším případě zcela odradit. Ačkoliv se objevují stále nové metody učení a je možné využívat moderní technologie, některé problémy s učením jazyků nemizí, dokonce se objevují problémy nové.

Středočeská vědecká knihovna (Foto: KL)

Přednáška Jak se učit cizí jazyky, která se koná 4. dubna ve velké studovně Středočeské vědecké knihovny v Kladně, bude právě o těchto “věčných“ i nových problémech, které člověk může mít, když se snaží ovládnout nový jazyk. Někdo nemá na učení čas, někdo si myslí, že musí vycestovat do země, kde se daným jazykem mluví. Přednáška se bude věnovat těm nejčastějším problémům a bude samozřejmě prostor pro dotazy z řad posluchačů. Pozornost bude věnována převážně motivaci, jenž bývá pro učení jazyků zásadní.

Přednášejícím bude Miloslav Ježek, který v současnosti studuje Finská a Švédská studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě jazyků se věnuje osobnímu rozvoji a vzdělávání obecně, a to i aktivně, například organizací událostí jako je tato. V Kladně působí jako externista v ICM Kladno, což je součást Labyrintu, střediska volného času, vzdělávání a služeb.

Přednáška začíná v 17:30 hodin a vstup je zdarma.

Autor: Jitka Hrušková