Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Soutěž o titul Stavba roku Středočeského kraje 2018 bude vyhlášena v Kladně

Neděle, 25. března 2018 09:00

Soutěž o titul stavba roku Středočeského kraje 2018 se opět rozbíhá. Vypisovatelé 5. ročníku této přehlídkové soutěže Středočeský kraj, Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Český svaz stavebních inženýrů, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Obec architektů a Hospodářská komora SČK oznámili ve středu 21. března, že Rada přehlídky schválila soutěžní podmínky pro rok 2018 a vyhlásila soutěž.

Foto: KL

Do soutěže je možné přihlásit všechny druhy dokončených staveb, od inženýrských přes pozemní stavby, ale i úpravy veřejných prostorů nebo úpravy zeleně. Rozhodující není velikost stavby ani fakt, zda jde o novostavbu nebo rekonstrukci.

Přihlášky soutěžících staveb musí být doručeny do 15. června na adresu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. „Může je podat projektant, investor nebo dodavatel dané stavby, případně všichni tři partneři společně. V průběhu července navštíví všechny přihlášené stavby odborná porota, která z nich nominuje stavby na udělení jednotlivých ocenění,“ upřesnila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Z nich bude posléze vybrána stavba, která získá Titul stavba roku Středočeského kraje 2018 a stavba která získá cenu hejtmanky Středočeského kraje.

Dalších až 10 zvláštních cen může být rozděleno mezi přihlášené účastníky soutěže. Svou cenu udělí i veřejnost hlasováním o nejlepší stavbu na internetových stránkách. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 25. září ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně.

Soutěžní podmínky a přihlášková dokumentace jsou ke stažení na www.stavbaroku.cz. Zde si je možné též prohlédnout vítězné stavby z minulých ročníků. Připomeňme například loňský Titul stavba ruku Středočeského kraje 2017, který získala stavba Panorama Golf Resort v Kácově a loňskou cenu hejtmanky Středočeského kraje, kterou se pyšní Gymnázium Jana Palacha v Mělníku-výstavba tělocvičny.

Architekt Jan Fibiger, předseda Rady programu soutěže, v této souvislosti informoval, že oceněné stavby jsou každoročně prezentovány v rámci expozic řady stavebních veletrhů.

Organizátoři soutěžní přehlídky rovněž přivítají náměty od organizací i občanů na zajímavé stavby, které vznikly v poslední době v jejich okolí, tak aby mohli jejich tvůrce k účasti v soutěži přímo oslovit a vyzvat.

Autor: Helena Frintová