Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Středočeská vědecká knihovna zve na autorské čtení Milošem Urbanem

Neděle, 18. března 2018 11:00

Svou knihou Závěrka spisovatel Miloš Urban výrazně vybočil z dosavadní tvorby nejen obsahově, ale i způsobem, jakým vznikala. V rozporu se svými zvyklostmi se pustil do milostného, až erotického příběhu. 

Foto: KL

Sám sebe obsadil do postavy hlavního hrdiny a stejně jako on začal fotografovat. Zprvu se záměrem pořídit ilustrace do své nové knihy, posléze focení přerostlo v zálibu, díky které pořídil i menší ateliér a fotografické vybavení.

Po autorském čtení ve velké studovně proběhne diskuse se spisovatelem. Návštěvníci mají krom toho možnost získat autogram do přinesené knihy.

Miloš Urban (1967) vystudoval moderní filologii na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986–92), v letech 1992–2000 pracoval jako redaktor v nakladatelství Mladá fronta, od roku 2001 působí v nakladatelství Argo, kde patří ke klíčovým autorům. 

Je autorem mnoha románů často s historickým tématem, nevyhýbá se ani detektivnímu žánru a dramatickým kusům. Z nejznámějších uveďme Magnesií Literou oceněný Hastrman (2001), Stín katedrály (2003), Santiniho jazyk (2005) a Lord Mord (2008).

Autorské čtení se uskuteční v úterý 20. března od 17:30 hodin ve Velké studovně knihovny a vstup je zdarma.

Autor: Jitka Hrušková