Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Středočeské vodárny zvou na Den otevřených dveří

Středa, 14. Březen 2018 07:40

V sobotu 17. března mohou v rámci dne otevřených dveří zájemci navštívit úpravnu vody Klíčava a ve čtvrtek 22. března jsou připraveny prohlídky čistíren odpadních vod v Kladně–Vrapicích a Mělníce-Mlazicích.

Středočeské vodárny zvou na Den otevřených dveří (Foto: KL)

„Všechny zájemce z řad široké veřejnosti zveme na poslední letošní prohlídku úpravny vody v Klíčavě před její rekonstrukcí a nově je po rekonstrukci připravena na exkurzi také čistírna odpadních vod v Kladně–Vrapicích,“ řekl Pavel Pobříslo, provozní ředitel a zástupce generálního ředitele Středočeských vodáren.

„Naši odborníci jsou připraveni seznámit veřejnost i školní mládež s procesem úpravy vody, čištěním odpadních vod a zajímavostmi z oblasti vodárenství,“ dodal Pavel Pobříslo.

Úpravna vody Klíčava se veřejnosti otevře v sobotu 17. března, prohlídky jsou umožněny v těchto časech: 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 a 16.00 hododin.

Čistírny odpadních vod v Kladně–Vrapicích a Mělníce–Mlazicích jsou zpřístupněny ve čtvrtek 22. března od 8.00 do 16.00 hodin.

Tento den se také budou od 8.00 a 15.00 hodin v laboratoři pitných vod v Kladně-Rozdělově přijímat vzorky vody pro zkrácený rozbor pěti nejrizikovějších základních chemických ukazatelů, kterými jsou dusičnany, dusitany, mangan, sumy vápníku a hořčíku (tedy celková tvrdost vody) a železo, pouze z jiného zdroje než z veřejného vodovodu, a to zdarma. Stačí přinést jeden litr studniční vody v čisté PET lahvi.

Účastníkům této akce laboratoř také nabízí možnost stanovení zbývajících parametrů z chemického a mikrobiologického rozboru domácí studny se slevou 50 procent, tedy za 400 korun včetně daně.

Autor: Lenka Kozlová