Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Volejbalisté Kladna splnili povinnost a zdolali Odolenu Vodu

Sobota, 10. Březen 2018 20:33

Poslední zápas základní části sehráli hráči Kladno volejbal cz  s týmem AERO Odolena Voda. Domácí nakonec podle očekávání vyhráli jednoznačně 3:0, ale výkon nebyl stoprocentní.

Volejbalisté Kladna splnili povinnost a zdolali Odolenou Vodu (Ilustrační foto: KL)

Kladno volejbal. c – AERO Odolena Voda  3 :0  (24, 14, 17)

Domácí byli proti poslednímu mužstvu Uniqa extraligy vysokým favoritem. Odolena Voda sice vedla, ale když Kladno „uteklo“ na 10:5, zdálo se, že je rozhodnuto. Po druhém oddechovém čase vedli Zajíček a spol. 16:12, ale potom přišla skvělá série hostů, kteří se dostali do vedení 17:19. V tomto úseku kladenský tým kupil chybu na chybu. Dva oddechové timy trenéra Fortuníka trochu pomohly, ale přesto měli hosté první setbol. Ten však domácí odvrátili a nakonec zásluhou esa a následné smeče Šulisty přece jen vydřeli první set.

Druhá sada měla jednoznačný průběh. Kladeňáci hned od začátku drželi náskok, který se postupně navyšoval. Hosté nenašli adekvátní protizbraň. Domácí nakonec ovládli dějství rozdílem jedenácti míčů.

Hosty načal v závěrečném pokračování servisem West, který vytvořil svým podáním čtyřbodový náskok, ale Odolena Voda se nemínila vzdát. Hosté využili polevení domácího mužstva a stáhli až na 12:11. Vyrovnaný stav byl ještě po druhém oddechovém času, ale závěr vyšel Kladnu velmi dobře, a v pohodě dovedlo utkání do vítězného konce.

„Věděli jsme, že Odolena Voda se v posledních utkáních zlepšila a pečlivě jsme se na soupeře připravili,“ hodnotí trenér Milan Fortuník. „Bohužel stejně jako v předchozích kláních jsme v určitých úsecích hry nedodrželi taktický plán a přišlo určité podcenění v koncentraci. Jsem rád, že jsme konec zvládli a vyhráli 3:0.“

„Jsem rád, že jsme vyhráli 3:0, ale docela jsme si zahrávali. Věřím, že v play – off budeme předvádět lepší zápasy než nyní v koncovce základní části,“ říkal kriticky kapitán Adam Zajíček.

Kladno volejbal cz skončilo po skončení základní části Uniqa extraligy na třetím místě a ve čtvrtfinále play off se utká s celkem Euro Sitex Příbram. První zápas se koná v pondělí 19. března v Kladenské sportovní hale.

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník, střídali: Trojan, Konečný, O. Fortuník, Bouza. Rozhodčí: Němeček – Dušek. Diváků: 570. Zápas trval 75 minut.

Autor: (rc)