Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Hokejbalisté Alpiqu nedokázali překonat skvělého pardubického brankáře

Sobota, 10. Březen 2018 18:48

Jarní ouvertura se hráčům Alpiqu Kladno nevydařila. Na hřišti celku Autosklo – H.A.K. Pardubice přes zlepšený výkon ve druhé polovině utkání prohráli 2:0, když největší překážkou jim byl domácí gólman Stárek.

Ilustrační foto: KL

Autosklo – H.A.K. Pardubice – Alpiq Kladno  2 : 0  (0:0, 1:0, 1:0)

Domácí tým začal aktivně, a tak brankář Hájek musel být stále připraven na střely Autoskla. Alpiq jako první měl výhodu přesilovky, ale brankář Stárek moc práce neměl. Teprve při rovnocenném rozložení sil na hřišti mohl otevřít skóre kladenský Špaček, ale bekhendem pardubického gólmana nepřekonal. Na druhé straně domácí Först vyzkoušel pozornost Hájka. V dalším průběhu úvodního dějství se střídaly akce na obou stranách. V závěru se snažil ještě Barnošák dostat míček za brankovou čáru, ale nebyl úspěšný.

Druhé dějství začalo další početní výhodou Kladna. Hra pět proti čtyřem však Středočechům opět nevyšla. Domácí strážce svatyně si připsal pouze jeden snadný zákrok. Hned vzápětí měli hosté další možnost přesilovky. Tentokráte sice svírali domácí v jejich obranné třetině, ale gól se jim nepodařilo vstřelit. Znovu se tak dostalo na otřepané, nedáš, dostaneš. Krejčí křížnou nahrávkou našel Březinu, který otevřel skóre. Hned vzápětí mohl přidat druhý zásah Mokříž, ale Hájek se zaskvěl. O půl minuty později předvedl fantastický zákrok Stárek, který vychytal nejdříve D. Hnízdila a vzápětí Špačka. Diváci následně viděli množství zajímavých příležitostí. Agilní Březina hned dvakrát mohl navýšit skóre, Hájek byl však pokaždé na místě, stejně jako na druhé straně Stárek, který vychytal tutovku Soukupa.

Třetí třetina začala klasicky, v pořadí již čtvrtou nevyužitou početní výhodou hostů. Také Autosklo si vyzkoušelo první přesilovku, ale defenzíva Alpiqu byla stoprocentní. Svěřenci trenéra Kadlece přece jen dostali domácí celek pod tlak, ale obrana Pardubic stále odolávala. Potom však přišlo vyloučení Kladeňáků poté, co bylo na hřišti šest jejich hráčů a nebýt kladenského brankáře, který vyrazil gólovou dorážku Moravce, mohlo být ještě hůře. Nápor Kladna postupně sílil. Autosklo se již soustředilo jen na bránění vlastní branky, kde čaroval Stárek. Čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou začalo Kladno hrát power – play. Favorit však vyrovnat nedokázal, naopak vteřinu před koncem Vlasák střelou do prázdné branky definitivně rozhodl o nečekané výhře outsidera z Pardubic.


„Hráli jsme velmi špatně. Pouze sedm hráčů odevzdalo výkon, který jsme si od mužstva představovali,“ nebere si servítky kouč Drahomír Kadlec. „ První pětka si vytvořila šance, ale bohužel je neproměnila. Domácím výborně zachytal brankář Stárek. Jsem však z výkonu většiny hráčů zklamán. Do zítřejšího dalšího těžkého utkání proti Letohtradu uděláme změny v sestavě.“


Branky: 21. Březina (Krejčí), 45. Vlasák. Rozhodčí: Kettner – Vrba. Vyloučení:4:2, přesilovky: 0:0, oslabení: 0:0.

Sestava: Hájek – Soukup, Nosek, Šícha, Voráček, Dědič, Pliml – D. Hnízdil, Štěpánik, Špaček – Barnošák, Šíma, Šrámek – Kohout, Pražák, Haisman – Zmeškal.

Autor: (rc)