Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Drahomír Kadlec: Začínáme se již připravovat na zápasy play-off!

Pátek, 9. Březen 2018 07:10

Tento týden se do mistrovských zápasů zapojí i hokejbalisté Alpiqu Kladno. Mužstva, které má před s sebou pokaždé největší cíle v podobě zisku titulu mistra České republiky. Podobně je tomu i letos. Aktuální dění u mužstva přibližuje kouč Drahomír Kadlec.

Drahomír Kadlec: Začínáme se již připravovat na zápasy play-off! (Foto: KL)

Jak jste spokojen s přípravným obdobím? 

Jak jsme si naplánovali, začali jsme hned po Novém roce. Třikrát týdně, v pondělí, ve středu a ve čtvrtek, aby kluci měli volné víkendy. Využívali jsme zázemí jak venku, tak v tělocvičně, kde jsme s novým vybavením pracovali hlavně na síle a dynamice. Trochu jsme přípravu obměnili novými cviky. Po třech nedělích jsme byli již na hřišti, protože počasí bylo velmi příjemné. Příprava tak byla jak pestrá, tak kvalitní.

Největší změnou v kádru je určitě návrat Michala Dědiče k aktivní činnosti. Co vedlo ikonu zadních řad Alpiqu k tomu, že se vrací jako hráč?

Michal ukončil aktivní kariéru po loňském mistrovství světa. V té době měl potíže se svalem na noze. V prosinci jsme spolu mluvili a říkal mi, že by se rád vrátil do mužstva. Hokejbal mu začal chybět a navíc si chtěl zahrát na novém hřišti, hodně ho to lákalo. Michal je určitě kvalitní bek, který má za sebou řadu těžkých zápasů jak na reprezentační, tak klubové úrovni. Rovněž jsem rád, že se rozrostla konkurence na místě obránců.

Překvapil vás některý hráč tím, že šel proti podzimu výkonnostně nahoru, nebo naopak stagnoval?

Ani ne. Přesto jedna věc mi vadí. „Staří“ mazáci mají fantastickou tréninkovou morálku, kterou by jim mladí hráči mohli závidět. Chápu, že chodí do školy, nebo mají v práci odpolední směny, ale potíže s docházkou tu jsou. Přesto uvedu příklad. Když jsem řekl, že jdeme trénovat na hřiště, tak nikdo nepřišel s omluvenkou! Přesto jsem rád, že nás stále chodilo šestnáct, osmnáct. Ale na druhou stranu – s přístupem, nasazením a morálkou jsme spokojeni, tak jak jsme si představovali.

Počasí umožňovalo kvalitně se připravovat na nadcházející boje. Čeká vás hned na začátku série těžkých utkání na venkovních hřištích, přitom jste neabsolvovali žádný přípravný zápas. Není to trochu handicap?

Máme vyzkoušeno, že nám nevadí, když nehrajeme žádné utkání. Nechceme nikam za soupeři dojíždět. Víme, že nás čekají náročná střetnutí v Pardubicích a potom v Letohradu. Máme před sebou celkem devět zápasů, což nám umožní se patřičně připravit na play-off.

Venku odehrajete hned čtyři střetnutí za sebou. Vedle zmíněných jedete následně do Plzně a potom do Ústí nad Labem, tedy vesměs se jedná o celky z první poloviny tabulky. Berete tyto souboje jako prověrku, která ukáže, jak na tom mužstvo je. Přesto nemáte trochu obavy?

V žádném případě. Vidím, jak se mužstvo na utkání těší, chceme se dostat do klidu a střelecké pohody. Osobně jsem hodně zvědavý na konfrontace se zmíněnými kluby.

Pochopitelně upřednostňujete přípravu na play-off. Máte však prvotní cíl, skončit po základní části na prvním, maximálně druhém místě, kde jste přezimovali?

Skončit první znamená výhodu domácího zápasu při rozhodujícím utkání. Ale to není pro mě důležité. Pro mě je zásadní, aby kluci byli plně připraveni a koncentrováni na vyřazovací boje. A pak půjdeme zápas od zápasu. Proto již nyní se budeme v následujících utkáních připravovat na rozhodující boje sezóny. Play-off je nová soutěž, která je odměnou pro hráče, aby ukázali, co předváděli celou sezónu.

Sledoval jste ostatní vaše největší protivníky, jak se v zimě posilovali?

Zatím toho moc nevím. Údajně má další posily Kert Praha. Jen ať je má, my jdeme jinou cestou. Zpět do Pardubic má prý namířeno skvělá dvojice Honza Bílý a Pavel Kubeš. Těším se na ně, jak se budeme hecovat.

Na podzim fungovaly všechny řady, co se týká brankářů, obránců i útočníků. Přesto vidíte rezervy, na které se musíte zaměřit a odstranit je?

Člověk pokaždé vidí rezervy. Přál bych si, abychom dostávali méně branek a naopak více gólů soupeřům dávali!

Autor: (rc)