Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Jan Pejša: Potřebujeme „chytnout“ první utkání a uvidíme, jak se bude dařit

Čtvrtek, 8. Březen 2018 07:50

S velkým otazníkem půjdou do jarní fáze divizních bojů fotbalisté SK Kladno. Velmi úzký kádr se bude určitě snažit „poprat“ o co nejlepší výsledky, ale teprve vlastní zápasy ukáží, na jaké postavení v tabulce to bude stačit. Před trenérem Janem Pejšou stojí nelehký úkol.

Jan Pejša (Foto: KL)

Zimní příprava určitě nebyla ideální. K dispozici jste měl třináct, čtrnáct hráčů, navíc tréninky ovlivnily absence z osobních i zdravotních důvodů. Je to tak?

Máte pravdu. Kádr je vinou zranění dost úzký a každá absence na tréninku nebo v zápasech byla patrná. Na druhou stranu si dorostenci vyzkoušeli „dospělý“ fotbal proti zkušeným hráčům. Což je pro ně určitě důležité, aby poznali, co je v budoucnu čeká. Hráči, kteří byli k dispozici, si zahráli všechna střetnutí. Ale jistě to nebyla ideální situace.

V zimní přípravě jste měl k dispozici hrstku hráčů. Nezáviděl jste třeba kolegům, kteří trénují mužstva v okresních soutěžích, že jich mají k ruce šestnáct, sedmnáct?

S úsměvem říkám, že v klubu je situace taková, jaká je. Pracuji s týmem, který mám k dispozici. A bohužel se s tím nedá nic dělat.

V zimě bylo známo, že většinu zraněných čeká delší pauza. „Netlačil“ jste na vedení klubu, aby vám přivedlo posily?

Člověk má pochopitelně představy, které by chtěl realizovat. Jsem obeznámen se situací, která v klubu je a musíme pracovat s týmem, který máme k dispozici. Věřím, že se kádr postupně zaplní, až se zranění hráči začnou uzdravovat.

Na zimní přípravu jste měl naplánovaný počet tréninkových jednotek a přípravných střetnutí. Povedlo se všechno maximálně splnit?

Tréninkový proces nic nenarušilo. Pouze u jednoho, dvou tréninků jsme museli změnit náplň. Jinak jsme je absolvovali tak, jak byly připravené.

Herní fázi jste si ověřovali na zimním turnaji Meteoru Praha, kde jste v konkurenci osmi týmů skončili poslední. Hodně jste si stěžoval na špatnou defenzívu. Co vám utkání ukázala?

Výsledky nebyly optimální, tím nechci říci, že přípravná utkání nejsou důležitá. Byly zápasy ve kterých jsme předvedli solidní výkony. Ještě před generálkou proti Horním Měcholupům jsem měl proslov k hráčům, ve kterém jsem upozorňoval na chyby, jichž se dopouštěli. Jsem přesvědčen, že kluci se ponaučí a vyvarují se hlavně podcenění soupeřů.

Jak vypadá zdravotní stav dlouhodobě zraněných hráčů a kdy by měli být k dispozici?

Jako první by měl naskočit Mára Tóth. Absolvoval již několik tréninků, ale jeho koleno ještě nesnese plnou zátěž. Potom by měl následovat Jirka Růžička, po něm Honza Pechr. Bohužel u něho se léčba protáhla kvůli trombóze, jinak by už mohl být v plné tréninkové zátěži. Jako poslední by měli být k dispozici dva Procházkové: Honza a dorostenec Šimon. Je ošidné říkat, kdy se objeví na hřišti. Pokud nepřijdou neočekávané komplikace, tak průběhu jednoho až dvou měsíců.

V sobotu by vás měl čekat první jarní mistrovský zápas v Úvalech. Je výhodou, že mužstvo, které nastoupí, hrálo prakticky ve stejné sestavě celou zimu, nebo to vidíte jako handicap vůči ostatním týmům, které mají široký kádr a tím pádem možnost více v sestavě experimentovat?

Vše ukáží až vlastní zápasy. Na jedné straně je sice výhodou, že kluci hráli prakticky ve stejné sestavě, na druhé straně přece jen chybí tlak v podobě konkurence. Faktem je, že tým tvoří parta skutečně domácích, tedy Kladeňáků. Přesto každý trenér si přeje mít k dispozici kádr dvaceti hráčů a vybírat si podle aktuální formy, zdravotního stavu, soupeře a podobně.

Jste uprostřed tabulky s osmibodovým odstupem na prvního, ale také pouhé tři body od druhého. Jaká je vaše představa ohledně jarních odvet?

Jak jsem říkal již při hodnocení po podzimu: tabulka je hodně vyrovnaná. Sedm celků v rozmezí tří bodů, to jsem v životě nezažil. Je velmi důležité „chytnout“ první střetnutí, ale nejsem prorokem. Kdybych měl k dispozici celý kádr, tak bych mohl být konkrétnější a vytknout jasnější cíle. Ale to je kdyby, na což se nehraje!

Divizi vedou Velvary. Jsou pro vás největším favoritem na postup?

S Velvary určitě nikdo nepočítal. Ale disponují kvalitním kádrem, navíc se zkušenými hráči ve věku osmadvaceti až jedenatřiceti let. Soutěž je sice vyrovnaná, ale Slovan je pro mě největším favoritem.

 Autor: (rc)