Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Kladeňáci si stěžují na osoby nabízející podomní prodej

Čtvrtek, 8. Březen 2018 08:00

V posledních dnech se množí stížnosti občanů města Kladna na prodejce levných energií a různých dalších produktů a služeb. To je ovšem v Kladně podle nařízení města zakázané.

Kladeňáci si stěžují na osoby nabízející podomní prodej (Ilustrační foto: KL)

Bohužel se stále opakují pokusy různých firem, které prostřednictvím svých prodejců nabízejí zboží a služby přímo obyvatelům v jejich domovech. Vše se potom pokouší vyřešit městští strážníci.

„Když strážníci zjistí, že dochází k porušení nařízení, mohou osoby na místě vyřešit příkazem, nebo sepsáním oznámení o přestupku a postoupit tento čin dále správnímu orgánu. To neplatí v případě, kdy si například společenství vlastníků domu domluví s prodejci návštěvu spojenou s propagací a nabízením jejich produktů. Musí s tím však být seznámeni všichni nájemníci domu,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

„Stejně to platí, když si schůzku sjedná přímo klient. Zaměstnanci firmy však nesmí obcházet ostatní nájemníky v domě a nabízet své zboží a služby dál. Nic neporušující akcí je například projekt Prevence kriminality – Bezpečný byt. Ta bude probíhat v jednom domů v Kročehlavech. Je však nutný souhlas společenství vlastníků,“ uzavřela Purkytová.

Autor: (red)