Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Mladý řidič v Kladně mířil na jiného šoféra falešnou pistolí

Čtvrtek, 8. Březen 2018 07:20

Kuriózní případ řešili kladenští policisté v pondělí 5. března po šesté hodině večerní. Hlídkující policisty oslovil vystrašený pár s tím, že na ně před chvílí někdo mířil střelnou zbraní. Až později se ukázalo, že šlo o kuličkovou pistoli.

Mladý řidič v Kladně mířil na jiného šoféra falešnou pistolí (Ilustrační foto: KL)

Na dopravní policisty hlídkující na náměstí Karla Kindla se s žádostí o pomoc obrátila posádka osobního superbu. Muž se ženou policistům sdělili, že je ohrožuje řidič okolo projíždějícího citroenu, který na ně před chvílí mířil blíže neidentifikovatelnou střelnou zbraní.

Hlídka se jala označené vozidlo pronásledovat až do místa řidičova přechodného bydliště na náměstí Jana Opletala v Rozdělově. Osmnáctiletý mladík po výzvě k vysvětlení situace policistům řekl, že ho řidič superbu ohrožoval riskantní jízdou, a tak mu pohrozil plastovou atrapou zbraně. Tu odhodil, když ho policisté pronásledovali. Kuličková pistole skutečně ležela v Mládežnické ulici na místě, které mladík označil.

Další výslechy obou zúčastněných ukázaly, že zjevně nešlo tak docela o nebezpečnou jízdu. Muži mezi sebou pravděpodobně mají nedořešený osobní problém týkající se, jak jinak, ženy.

„Skutek je prošetřován jako podezření z přečinu výtržnictví a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)