Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

FOTO: Rytíři v pátém čtvrtfinále přetlačili houževnatý Prostějov a vybojovali mečbol

Úterý, 6. Březen 2018 20:31

Po čtyřech odehraných utkáních se čtvrtfinálová série mezi kladenskými Rytíři a prostějovskými Jestřáby za vyrovnaného stavu vrátila do středočeské metropole. Kladenští nezachytili úvod, ve kterém nabrali dvoubrankové manko. Třemi zásahy na zlomu první a druhé třetiny však dokázali otočit skóre ve svůj prospěch a po těsné výhře 3:2 se v sérii ujali vedení stejným poměrem.

Foto: Veronika Víborčíková – KL

Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov   3:2  (1:2, 2:0, 0:0)

Rytíři stíháni zraněními vyjeli na led v obměněné sestavě. Brusle neobuli Matula, Repe, Přikryl, Machač ani Jágr. Návrat na soupisku po zranění kotníku naopak hlásil Kubík, který se prezentoval povedeným výkonem.  

Co naplat, že Kladenští vstoupili do utkání aktivněji? Jejich střelecké převaze zpočátku chybělo gólové koření. Projektily mířící na Neužila byly spíše propagačního charakteru. To na druhé straně zapršelo hned z prvního tmavšího mráčku. Mezi kruhy se zjevil zcela nekrytý kanonýr Nouza, kterému nečinilo problém puk odrazem o tyč dopravit za Cikánkova záda. Když se úvodní dějství přehouplo do druhé poloviny, radovali se hosté podruhé. V přečíslení dvou na jednoho posadil matador Divíšek křižný pas přesně na hůl Nouzovi, který si přízemní střelou připsal druhý zásah večera. Rytíři posléze pohrdli dvěma přesilovými hrami a z prořídlého hlediště už se místy ozýval pískot, který až dvanáct vteřin před sirénou přehlušila gólová radost. Kružík nezištnou přihrávkou našel před jestřábí klecí dobře postaveného Redlicha, který snížil na jednobrankový rozdíl.

Vstup do druhé periody vyšel Rytířům náramně. Nejprve Kubík prostrčil kotouč na Kloze, který sklepl do jízdy Tůmovi, jemuž se povedlo propálit Neužila a srovnat stav. O necelou minutu později bylo v kladenském mrazáku ještě veseleji. Kotouč poskakoval na hranici prostějovského brankoviště, kde se nejlépe zorientoval Zikmund, který dopravil stlačenou pryž do odkryté klece a na dlouhé minuty ochromil křídla jestřábí letky. V samém závěru třetiny domácím příznivcům zatrnulo, když Nouzův útok na hattrick v přesilové hře zmařila horní tyč kladenské klece.

Časomíra odečetla z třetí dvacetiminutovky pouze několik sekund, když se na branku ve vlastním oslabení hnali Redlich s Kautem. Prostějovský muž v masce se ale proti druhému jmenovanému dokázal včas přesunout a podržel svůj tým. Hlavně díky němu měli Jestřábi až do posledních vteřin o co bojovat. Proti obětavým Rytířům jim ale nestačila ani závěrečná hra s jedním mužem v poli navíc.

Týmový výkon Rytířům vynesl těsné vítězství 3:2. Za stejného stavu se čtvrtfinálový cirkus stěhuje na Hanou, kde může Kladno už ve čtvrtek rozhodnout o svém postupu mezi nejlepší čtyři celky.


Pavel Patera (Rytíři Kladno): Do zápasu jsme vstoupili možná trochu přemotivovaní, možná trochu ustrašení. Prostějov zaslouženě vedl 2:0, mohlo to být i víc. Strašně důležitý byl kontaktní gól na 1:2 na konci první třetiny. Od druhé třetiny to byl tým, který chtějí vidět fanoušci a který chceme vidět i my. Bylo krásné se na to koukat. Kluci padali po hubách jeden za druhého a otočili to. Hráče jsme jen pochválili. Byl to nádherný zápas. Jarda Jágr za námi ráno přišel s tím, že je to hodně důležitý zápas a měli bychom se rozmyslet, jestli tam má být nebo ne. V zápase se mohlo stát cokoliv, proto jsme využili všech 19 hráčů, které můžeme využít. Klobou dolů před Jardou, že s tímhle přišel. Abychom dnes mohli hrát na plný počet hráčů, Jarda přenechal místo někomu jinému. Jak to bude pozítří, se teprve domluvíme. 

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Hráčům jsem poděkoval za to, že makali. Řekl jsem jim jen, že série pokračuje u nás ve čtvrtek v šest hodin. 


Branky: 20. Redlich (Kružík, Kaut), 24. D. Tůma (J. Kloz, Kubík), 25. Zikmund (Svedlund, M. Hořava) – 3. Nouza (Divíšek), 13. Nouza (Divíšek, Žovinec). Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 1:4, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 2752.

Sestava: Cikánek – Kehar, Štindl, P. Hořava, Lenďák, Zelingr, Štich – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kurjanov, D. Tůma – M. Hořava, Svedlund, Zikmund – J. Strnad, Kubík, Pekr.

Stav série: 3:2

Autor: (jk)


Autor: (jk)