Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Investice v závodě Sochorová válcovna letos přesáhnou 170 milionů korun

Čtvrtek, 1. Březen 2018 07:40

Desítky investičních akcí připravují pro letošní rok Třinecké železárny. Jejich celková hodnota přesáhne 2,5 miliardy korun. Investice firma plánuje také ve svém odloučeném závodě Sochorová válcovna Kladno – Dříň. Jejich výše by měla přesáhnout 170 milionů korun.

Investice v závodě Sochorová válcovna letos přesáhnou 170 milionů korun

 „Naše každoroční investice do modernizace, rekonstrukce a oprav jsou bezpodmínečně nutné pro další rozvoj naší společnosti a udržení pozic na trhu. Na tyto investice si ale musíme umět vydělat,“ podotýká generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek.

V loňském roce firma investovala do rozvoje a modernizace částku přesahující tři miliardy korun. Zhruba třetina se týkala ekologických projektů, které se projeví snížením negativního vlivu na životní prostředí.

Závod Sochorová válcovna například v loňském roce zcela modernizovala vodní hospodářství. „Zautomatizovali jsme celý provoz vodního hospodářství. Konsolidovali výkony čerpadel, technologii osadili moderním řídicím systémem a regulačními prvky. Díky tomu jsme výrazně snížili spotřebu elektrické energie,“ upřesnil ředitel závodu Sochorová válcovna Kladno – Dříň Pavel Straszak.

V letošním roce podle jeho slov je největší investiční akcí projekt nového logistického uzlu kvadrátové linky. Jeho součástí bude robotické pracoviště, které zajistí automatické a bezobslužné odhrotování, tedy důležitou obráběcí operaci v procesu výroby. „Zároveň instalujeme moderní lis rovněž s možností bezobslužného provozu,“ dodává ředitel závodu.

Sochorová válcovna Kladno – Dříň zaměstnává přibližně 730 lidí. Ročně vyrobí více než 300 000 tun válcovaného materiálu. Hlavním značkovým výrobním sortimentem jsou uhlíkové, uhlíko-manganové a legované ušlechtilé konstrukční oceli. Směřují zejména do automobilového, strojírenského a petrochemického průmyslu.

Autor: Petra Macková Jurásková