Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Sen o obhajobě Českého poháru se Kladnu rozplynul

Neděle, 25. Únor 2018 17:55

Semifinálové střetnutí Českého poháru volejbalistů mezi hráči Kladno volejbal cz a Duklou Liberec přinesl zajímavou podívanou, bohužel nešťastnou pro Kladno. Svěřenci Milana Fortuníka prohráli 1:3 a zítřejší finále si tak nezahrají.

Sen o obhajobě Českého poháru se Kladnu rozplynul (Ilustrační foto: KL)

Kladno volejbal.cz – Dukla Liberec  1 : 3  (23, -21,-18, -29)

Utkání dvou týmů, které nemělo favorita. Kladno sice vede Uniqa extraligu, ale oba vzájemné zápasy s Libercem prohrálo. Trenér Fortuník poslal na svitavskou palubovku očekávanou sestavu. Dukla začala lépe a stále si udržovala mírný náskok. Kladeňákům se podařilo vyrovnat až za stavu 18:18. V té době se dařilo hlavně Šuloistovi. Rozhodujícím okamžikem dramatické koncovky byl příchod Konečného. Nejdříve se předvedl parádním esem, a nakonec rozhodl sadu rozhodujícím smečem.

Ani začátek druhého dějství se nevyvíjel pro svěřence kouče Fortuníka dobře. Do prvního timu prohrávali o míč maximálně o dva. Ale potom přišly zbytečné chyby na servisu i v útoku a Liberec rázem odskočil na 11:16. Příležitost dostal i Bouza, ale Severočeši byli v herní euforii. Kladeňáci sice snížili na 20:23, ale bohužel to bylo všechno.

Ani nesmírně důležité třetí pokračování nezačalo Kladno dobře. Rozhodujícím faktorem byla pasáž, kdy Dukla „utekla“ ze stavu 9:11 na 9:15. Nepomohly ani oddechové časy kladenského trenéra a soupeř ze severu Čech se dostal až do devítibodového náskoku. Závěr se sice nepřeměnil v debakl, ale zkušení liberečtí hráči v pohodě dovedli set do konce.

Kladno nechtělo střetnutí odevzdat. Čtvrtá sada byla absolutně nejvyrovnanější. Ve vedení se střídaly oba celky, nikdo si nedokázal vybudovat větší náskok než o dva míče. Nervy drásající byla samotná koncovka. Kladno nedokázalo využít tři setboly, také Liberec mohl několikrát duel rozhodnout. Teprve čtvrtý mečbol se podařilo Dukle proměnit úspěšným blokem na síti.

„Je pravda, že ve druhém a třetím setu jsme hráli pod úrovní, nepřesně, opatrně, čehož zkušený Liberec využil,“ říká smutně kouč Milan Fortuník. „Věřil jsem i po třetím setu, že můžeme utkání obrátit. Dokonce i v dlouhé koncovce čtvrté sady. Již několikrát v sezóně se nám podařili tyto zápasy zvládnout, tentokráte však ne. Jednou to muselo přijít. Nemyslím si, že máme komplex z Dukly, zkrátka hráči nezvládli tíži utkání.“

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Gromadowski, Hýský, Zajíček – Moník. Střídali: Konečný, Bouza, O. Fortuník. Rozhodčí: Fink – Kvarda.  Diváků: 600. Zápas trval 118 minut.

Autor: (rc)