Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

FOTO: Sedm kulí Rytířů do branky prostějovských Jestřábů

Sobota, 24. Únor 2018 18:29

Poslední utkání základní části Rytířům Kladno opravdu vyšlo. Půlku zápasu se sice trápili, ale nakonec zcela jednoznačně přehráli Jestřáby Prostějov 7:2.  Paradoxně s tímto klubem zahájí i boje v play – off!

Foto: Veronika Víborčíková – KL

Rytíři Kladno – Jestřábi Prostějov   7:2   (1:1, 3:1, 3:0)

V posledním utkání základní části WSM ligy se Jaromír Jágr na kladenském ledě neobjevil. První útočná formace nastoupila ve stejném složení jako v Českých Budějovicích.  V domácí sestavě se objevil Repe, který se teprve v noci vrátil z Pchjongčchangu. Jestřábi, kteří mohou být potenciálními soupeři i v prvním kole play – off, se prakticky z prvního útoku dostali do vedení, když se v samostatném úniku prosadil Nestrašil. Srovnat mohl Miloslav Hořava, ale gólman Groh skvěle zasáhl. Ve třinácté minutě však neudržel puk a kladenský Zikmund snadno vyrovnal. Další změny stavu nepřinesly ani přesilovky na obou stranách.

O přestávce se objevila i trojice „Cestujících Jágrů“ v barvách Pittsburghu, Dallasu a Calgary. Svého idolu se však na ČEZ stadionu dočkali až ve třetí části. Hra postrádala potřebnou „šťávu“. Hanáci se dostali znovu do vedení při početní výhodě pět ku třem. Hezkou kombinaci zakončil obránce Bažant razantní střelou do horní části branky. Středočeši tentokrát brzy dokázali odpovědět. Machač si nabruslil až před Groha, ten jeho pokus vyrazil, ale dojíždějící Miloslav Hořava přece jen doklepl touš za jeho záda. Hned za minutu přišla ukázková kombinace, kdy Tůma přesně našel Kloze a ten poprvé v utkání poslal Rytíře do vedení. Domácí najednou ovládli hřiště a výsledkem byla třetí branka v síti Jestřábů během tří minut. Brankově se prosadil velmi dobře hrající Machač.

Když na začátku třetí třetiny přidal Štich pátý zásah, Hanáci rezignovali. Vzápětí inkasovali dokonce při vlastní přesilovce, když hrubou chybu obrany potrestal Kaut. Před zraky majitele klubu Rytíři pokračovali v exhibičním výkonu a výsledkem byl sedmý gól v síti Groha z hole Strnada. Prostějov měl řadu příležitostí v četných početních výhodách, kdy Kladeňáci pykali za zbytečné fauly, ale Cikánek společně se svými spoluhráči vystavil před svou klecí pevnou, nepropustnou zeď. V závěru viděli spokojení fanoušci i boxerskou vložku mezi domácím Štichem a kladenským odchovancem v barvách Prostějova Hajným, která skončila remízou.


Jiří Vykoukal (Prostějov): Vzhledem ke zdravotním potížím řady hráčů jsme dnes přijeli s deseti nadějnými mladíky, kteří převážně hrají II. NHL. I v této okleštěné sestavě jsme více než třicet minut drželi s Kladnem krok. Potom se projevila velká síla Rytířů, kteří využívali našich chyb.

Pavel Patera (Kladno):  První polovinu zápasu nebyli naši hráči v utkání vůbec vidět. Naštěstí se nám v závěru druhé třetiny podařilo vstřelit tři hezké góly, čímž jsme se uklidnili a v podobném duchu odehráli zbytek střetnutí. Hra neměla moc velký spád. Bylo znát, že hráči se již těší na play – off. Jestřábi jsou naším prvním soupeřem ve vyřazovacích bojích. V úterý přijedou v úplně jiné sestavě a bude nás čekat nesmírně obtížná série.


Branky:  13. Zikmund (Kaut), 33. M. Hořava (Machač), 34. Kloz (Tůma, Lenďák), 36. Machač (M. Hořava), 43. Štich (Kaut), 44. Kaut (Redlich), 48. Strnad (Přikryl) – 4. Nestrašil (Meidl), 31. Bažant (Švarc, Luňák). Rozhodčí:  Skopal, Doležal – Kotlík, Polák. Vyloučení: 12 :5, navíc Štich (Kladno) a Hajný (Prostějov) 10 minut, využití: 0:1, oslabení: 1:0. Diváci:  5200 (vyprodáno)

Sestava:  Cikánek – Repe, P. Hořava, Štindl, Kehar, Lenďák, Štich, Zelingr – M. Hořava, Machač, Svedlund – Kružík, Kloz, Tůma – Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Redlich.


Autor: (rc)