Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Naletěli podvodníkům: Muž nedostal zaplaceno za telefony, žena se nedočkala stavebnice

Pátek, 23. Únor 2018 07:40

Ačkoli policie opakovně upozorňuje občany, aby nakupovali zboží pouze u prověřených osob a prodejců, její snaha se míjí účinkem. Mnozí jsou stále natolik důvěřiví, že při nákupu dlouho předem platí, případně se při prodeji vzdávají zboží dříve, než obdrží peníze.

Ilustrační foto: KL

Telefony prodal za slib, přišel o skoro 12 tisíc

Ve středu 21. února se na policejní služebnu dostavil třiatřicetiletý muž z Kladna, který oznámil podvodné jednání devatenáctiletého mladíka. V úterý 13. února odpoledne mu v jedné z heren na kladenské hlavní třídě „prodal“ dva telefony, konkrétně Lenovo VibeZ2 za 7 500 korun a Xiaomi Note 4 za 4 000. V praxi to ovšem vypadalo tak, že mobily pouze předal výměnou za příslib, že mu mladý muž na bankovní účet ihned přepošle domluvených 11 500 korun. To se však dosud nestalo, a tak se důvěřivý prodejce obrátil na policii, která nyní případ prošetřuje jako podezření z trestného činu podvodu a po podezřelém pátrá.

Po čtyřech měsících od zaplacení stále čekala na stavebnici

Téhož dne, tedy 21. února, se na policii obrátila devětadvacetiletá žena, která pro změnu nedostala zboží, za které zaplatila. Už v polovině října loňského roku si u sedmatřicetileté ženy z Kladna objednala, snad pod vánoční stromeček, značkovou stavebnici, za kterou bankovním převodem zaplatila 5 100 korun. Dodnes však žádnou stavebnici nedostala ani se nedočkala vrácení peněz. 

„Policisté tento případ rovněž prošetřují jako podezření z trestného činu podvodu. Za spáchání trestného činu formou podvodu hrozí pachatelům maximální trest odnětí svobody na dva roky,“ vyčíslila policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)