Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Kladenská nemocnice má nový špičkový ultrazvuk pro kardiology

Pátek, 23. Únor 2018 07:30

Přístrojové vybavení kladenské nemocnice se rozšířilo o špičkový ultrazvukový přístroj nejnovější generace zakoupený z evropského dotačního programu IROP 31.

Kladenská nemocnice má nový špičkový ultrazvuk pro kardiology (Foto: KL)

Jedná se o 4D echokardiograf, který v kardiologické ambulanci umožňuje provádět trojrozměrné zobrazení vyšetřovaných orgánů. Lékařům dovoluje provést komplexní vyšetření srdce a cév pacienta. Slouží k posouzení poruch srdečního svalu, chlopenních vad nebo zúžených cév. Vyšetření zobrazuje srdce, na kterém se hodnotí jeho velikost, funkce svaloviny i chlopní a další struktury uvnitř orgánu. Zvládne spolehlivě zobrazit většinu patologických stavů srdce.

„Přístroj dokáže díky své obrovské výpočetní síle poskytnout řádově lepší přehled o struktuře a funkci srdečního svalu a srdečních chlopní než předchozí typy echokardiografů. Kromě toho ale umí také vytvořit trojrozměrný obraz všech těchto funkčních celků. Vytvořený obraz pak lze volně otáčet, provádět v něm potřebné řezy a úpravy. To vše v reálném čase přímo na přístroji nebo následně na pracovní stanici,“ popisuje novinku na kardiologii vedoucí lékař koronární jednotky Marek Janka.

Kladenská nemocnice se tak řadí na úroveň specializovaných kardiovaskulárních center, která dosud jako jediná disponovala tímto typem moderních přístrojů.

„Moderní ultrazvukový přístroj umožní zkvalitnění diagnostiky všech pacientů s onemocněním srdce. V současné době je již v plném provozu a jsme rádi, že můžeme našim pacientům nabídnout možnost vyšetření pomocí této špičkové techniky,” doplňuje Janka.

Kladenská nemocnice má nový špičkový ultrazvuk pro kardiology (Foto: Hana Senohrábková)
Kladenská nemocnice má nový špičkový ultrazvuk pro kardiology (Foto: Hana Senohrábková)

Autor: Hana Senohrábková