Podzimní koncerty Central Kladno Kali & Peter Pann Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Panochovo kvarteto Pettersson
  • SBF
  • SAMK
  • PODZIMNÍ KONCERTY

Policisté v Kladně přistihli mladíky při noční krádeži automobilových součástek

Čtvrtek, 22. Únor 2018 07:30

Při kontrolní činnosti v Kročehlavech narazila policejní hlídka na dvojici podezřelých mladíků postávajících v Ukrajinské ulici okolo otevřené kapoty zaparkovaného cizího vozidla. Jakmile vášniví mechanici policisty spatřili, dali se na útěk a cestou odhazovali kradené součástky.

Policisté v Kladně přistihli mladíky při noční krádeži automobilových součástek (Ilustrační foto: KL)

Dvacetiletý muž a jeho o rok starší kumpán v úterý 20. února přibližně hodinu po půlnoci společnými silami otevřeli přední kapotu cizího fordu, aby z motorové části vozidla vyjmuli plastový kryt motoru a akumulátoru. Odstranili také nádobu na vzduchový filtr, který si následně přivlastnili. Když byli v nejlepším, vyrušili je hlídkující policisté. Tandem zlodějů vzal nohy na ramena a utíkal lesíkem směrem do Litevské ulice. Policistům ale neunikl.

„Policejní hlídka převezla podezřelé mladíky na policejní služebnu k provedení prvotních procesních úkonů a poté byli umístěni do policejní cely. Oba muži jsou nyní podezřelí z trestného činu krádeže. Svým protiprávním jednáním způsobili majiteli vozidla škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku přesahující 10 000 korun. V odpoledních hodinách téhož dne byli muži propuštěni z policejní cely a jsou vyšetřováni na svobodě,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)